Druhá premiéra se potom uskuteční ve stejnou hodinu v sobotu.

Režie se ujala hostující Dagmar Hlubková.

„Film proslavila především nezapomenutelná Marilyn Monroe a Tony Curtis s Jackem Lemmonem. Muzikálové představení Sugar je v Moravském divadle výjimečné tím, že se jedná o první společný projekt všech tří souborů Moravského divadla v tak velkém rozsahu,“ připomněl ředitel Josef Podstata s tím, že muzikál je určen divákům, kteří se rádi smějí.

Ozkoušený muzikál Sugar již totiž dokázal rozesmát nejen zahraniční, ale i domácí publikum.

„V určitém smyslu je celý muzikál více činoherní a bude možno vidět i určité rozdíly v tom, jak se ke ztvárnění postav budou stavět jednotliví umělci. Pro mě osobně to bude zajímavé, protože každé další nastudování je určitým dobrodružstvím a přináší něco jiného a nového. A na to se vždycky velmi těším,“ uvedl šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald.

Ve filmu ztvárnila krásnou a nezodpovědnou zpěvačku Sugar zmíněná Marilyn Monroe, na moravské scéně se v této roli představí hostující pětadvacetiletá Martina Šnytová.

„Olomouckého diváka zatím neznám… tak snad jen nesměle: Moc se na vás těším a snad vás i pobavím,“ vzkazuje divákům Šnytová, sólistka operetního souboru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, pro niž je ztvárnění této role splněním snu.

Role saxofonisty Joea patří v Moravském divadle Ivanu Dejmalovi, který se bude střídat s Ondřejem Koplíkem.

„Je to něco úplně jiného než opera, kterou stavím na první místo. Nicméně i muzikál mám velice rád. Dosud jsem měl čest vystoupit v tomto žánru pouze jako Freddy v My Fair Lady. Na Sugar se ale až neskutečně těším,“ řekl Ondřej Koplík.

V roli kontrabasisty Jerryho se potom objeví Vojtěch Lipina v alternaci se sólistou souboru opery a operety Antonínem Valentou. V Moravském divadle si muzikál Sugar zažil premiéru poprvé v roce 1997.