„Předplatné si mohou noví zájemci pořídit od úterý 8. června, novinkou bude mimo jiné předplatitelská skupina druhých premiér či klubové karty,“ navnadil abonenty ředitel divadla Josef Podstata.

„Dramaturgický plán nevznikal lehce, ale s jeho výslednou podobou jsem spokojený. Od začátku až do konce to byla týmová práce,“ pochválil si.

Příznivci baletu a tanečního umění se mohou těšit na dvě nové premiéry a navíc, mimo předplatné, na netradiční projekt věnovaný zpěvákovi Karlu Gottovi.

„Pokračujeme v cestě budování špičkového souboru a pestrosti dramaturgické linie zastoupené klasickými, neoklasickými i moderními choreografiemi,“ uvedl šéf baletu a umělecký náměstek Robert Balogh.

Návštěvníci se dočkají klasického nastudování pohádkového baletu Petra Iljiče Čajkovského Louskáček, druhou premiérou bude ztvárnění životního příběhu surrealistické mexické malířky Fridy Kahlo.

Katarze z jeviště

Šéf souboru činohry hodlá zůstat věrný své představě o divadle, podle níž má divadlo přinést divákovi naději a umožnit mu projít při představení katarzí. Tomu odpovídá i programová nabídka souboru.

Premiérové tituly zahrnují klasická díla čtyř světových autorů. První je jediná do češtiny přeložená hra Ronalda Harwooda Na miskách vah, druhá bláznivá zápletková komedie Shakespeare v Hollywoodu z pera Kena Ludwiga, třetí intimní rodinné drama Stavitel Solness od Skandinávce Henrika Ibsena, čtvrtá rozverná veselohra Něco za něco od alžbětinského génia Williama Shakespeara.

Pětici premiér uzavře lyrický Měsíc nad řekou Fráni Šrámka.

Soubor opery a operety nastuduje operu Evžen Oněgin Petra Iljiče Čajkovského, inscenaci uvede v ruském originále s českými titulky. Druhým operním titulem bude Smetanova Prodaná nevěsta, titul, jímž Moravské divadlo před devadesáti lety začínalo svou českou existenci.

Žánr operety zastoupí Ples v opeře Richarda Heubergera a v nabídce narazí předplatitelé také na oblíbené muzikály – Sugar a Limonádový Joe.

V současné době si již obnovují abonentky stávající příznivci jevištního dění, jichž divadlo eviduje zhruba tři tisíce. Noví zájemci si mohou předplatné pořídit od 8. června do začátku prázdnin a poté zase od 23. srpna.

Seznamte se s herci

Novinkou je možnost pořídit si k premiérovému předplatnému i klubovou kartu, která je určena pro milovníky divadla a jeho mecenáše.

Klubová karta za dva tisíce korun nabízí osobní setkání s herci a inscenátory, představiteli města, kraje i divadla po ukončení premiéry v neformálním prostředí a řadu dalších benefitů.

„Potenciální mecenáši mohou formou zakoupení klubové karty přispět na náš rozvoj, stejně jako se to děje jinde ve světě,“ vysvětlila pracovnice obchodního oddělení Jitka Weiermüllerová.

Další novinkou je změna u sobotního předplatného skupiny X, která se mění na skupinu druhých premiér.

„Vyšli jsme vstříc velkému diváckému zájmu o operu, operetu a balet a nabízíme proto uvedení druhých alternací hudebních a tanečních titulů. Protože páteční premiéry bývají vyprodány a navíc řada diváků, by raději přišla do divadla o víkendu, vytvořili jsme speciální nabídku, která je levnější než páteční premiéry a přitom stejně kvalitní. Toto předplatné nabídne šatnu zdarma a číši vína o přestávce,“ vysvětlila.