Ke světoznámým muzikálům Hello, Dolly! a Šumař na střeše se v olomouckém divadle přiřadil loni v říjnu další žánrový kolega. Dílo liverpoolského rodáka Willyho Russella nabízí strhující příběh.

Dva malí chlapci se seznámí při dětských hrách v parku a uzavřou spolu přátelství na život a na smrt. Netuší, že jsou sourozenci a dokonce dvojčata. Přesto se k sobě vracejí, kdykoli se je nějaká okolnost pokusí rozdělit.

Režisér Roman Groszmann od začátku počítal s vystoupením živé kapely. „Jsem zásadně kritický k tomu dělat muzikály pouze na hudební podkres. Podařilo se mi získat klavíristu Richarda Mlynáře, který sestavil kapelu z muzikantů patřících na Moravě k absolutní špičce,“ pochlubil se režisér.

Méně známá Verdiho opera Attila pojednává o vládci Hunů, jenž v 5. století dvacet let pustošil a terorizoval polovinu Evropy. Titul mimořádně náročný na sólové i sborové party nastudoval Michael Tarant.

„Jeho režie přináší do melodramatu průlomové prvky. Oceňuji zejména, že se snaží přizpůsobit scénu tak, aby herci komunikovali s publikem a představení nepůsobilo staticky,“ prohlásil italský zpěvák Zampieri.