„Nabídka předplatného je uveřejněna již od června. Místa stále ještě jsou, i když se sháněním některých míst, například lóží, by zájemci mohli mít problém. Také je veliký zájem o víkendové zvýhodněné předplatné pro seniory, tam také zbývá pouze omezený počet míst,“ uvedl Jan Žůrek z oddělení obchodu a marketingu Moravského divadla.

V následující sezoně by se podle Žůrka měli diváci v hledišti cítit také pohodlněji, umístění sedadel totiž doznalo změn a to by se mělo podepsat i na komfortu diváckého zážitku.

„Při úpravách, které jsme provedli přes prázdniny jsme rozšířili rozestupy mezi jednotlivými sedadly, také druhý balkon jsme upravili tak, aby diváci lépe viděli na jeviště,“ upřesnil Žůrek.

S otevřením pokladny si tak diváci mohou koupit předplatné na následující sezonu, nabízí se jim klasické, premiérové, víkendové a také dětské pohádkové.

„Navíc si zájemci o lístky na jednotlivé představení mohou od dvacátého zakoupit i lístky na celé dva měsíce, tady na září i říjen. Nově také diváci mohou využívat kromě rezervace míst přes internet i nákup vstupenek online,“ dodal Žůrek. Již do 1. června si totiž zájemci mohou vstupenky na internetu koupit, uhradit zabezpečenou platbou a následně i doma vytisknout.

Tipy předplatného

Klasické předplatné nabízí vždy na vybraný stejný den v týdnu 12 titulů ve skladbě 1 balet, 6 činoher, 3 opery, 1 opereta a 1 muzikál.

Premiérové předplatné kromě zhlédnutí uváděných premiér také bonusy jako například osobní pozvánka na každou premiéru, slavnostní přípitek o přestávce nebo šatna zdarma

Víkendové předplatné představí vždy 9 titulů zařazených v průběhu sezony do dalších předplatitelských sku­pin

Dětské pohádkové předplatné nabídne sedm představení. Hracím dnem je neděle v 10.00 a ve 14.00 hodin, děti mají slevu oproti běžné ceně vstupenky ve výši 50%, rodiče, kteří je doprovázejí pak třicetiprocen­tní slevu