Vystoupí známí sólisté, mimo jiné Václav Hudeček a Juraj Čižmarovič, na violoncello zahraje také laureát prestižní Mezinárodní soutěže Petra Iljiče Čajkovského Alexander Ramm nebo vynikající mladé olomoucké klavíristky Eliška Tkadlčíková a Alice Rajnohová.

„Zahájení sezony je naplánováno na 5. října v 19 hodin u příležitosti padesáti let hudební kariéry Václava Hudečka. Kromě toho nabídneme například 30. listopadu unikátní projekt Hrajeme s filharmoniky, kdy se na pódiu Reduty setkají s Moravskou filharmonií nejlepší žáci ZUŠ Žerotín, ZUŠ Iši Krejčího a Konzervatoře Evangelické akademie,“ řekl Vladislav Kvapil, který je pověřen zastupováním ředitele.

Zájemci mohou zcela zdarma navštívit také závěrečné koncerty mezinárodních dirigentských kurzů a velkou oblibu si v posledních letech získávají veřejné generální zkoušky. V nadcházející sezoně se jich uskuteční celkem sedm. Vladislav Kvapil ještě doplnil, že například Novoroční koncert, který se uskuteční 4. ledna pod taktovkou šéfdirigenta Moravského divadla Olomouc Petra Šumníka zase nabídne nejslavnější filmové melodie ze snímků James Bond, Piráti z Karibiku nebo třeba Vinnetou.