Na středečním koncertě, který začíná ve 20 hodin, představí skupina několik skladeb z poslední desky Na stanici polární, dojde ale samozřejmě i na populární hity Hodinový hotel či Myslel jsem si, že je to láska.

„Mňágu považuji za jednu z největších hudebních stálic. V kanceláři mám ještě pořád vyvěšenou recenzi na koncert z roku 1990. Kapela tu často hrála i dvakrát za rok a vždycky bylo vyprodáno,“ uvedl šéf U-klubu Leo Friedl.

„K Účku máme velmi kladný vztah, patří k našim pravidelným každoročním stanovištím. Navíc s Leem jsem už několik let dobrý kamarád. Mám radost, že klub pořád funguje, každý náš koncert v něm měl bezvadnou atmosféru,“ svěřil se Fiala.

V pořadí jedenácté album Na stanici polární vyšlo loni v únoru a kapela jej pokřtila právě v Olomouci. Jedenáctiskladbovou kolekci považuje Fiala za autobiografickou zpověď.

„Posluchačům předhazuji příběh chlapíka, kterému bylo jedno, jestli se mu daří, nebo nedaří. Vždycky si dokázal něco namluvit. Nechal jsem za sebou velkou spoušť hlavně ve vztazích. Musel jsem to napravit,“ prozradil zpěvák.

Polární videoklip zvítězil v soutěži

Úspěšný minulý rok korunovalo vítězství videoklipu k titulní skladbě v soutěži studentských snímků Noc filmových nadějí.

„Klip natočili mladí studenti z filmové školy ve Zlíně Jan Otruba a Honza Bártek. Potěšilo nás, že jsou nejen pracovití, ale je s nimi i velká legrace. Určitě chci, aby natáčeli i náš další videoklip,“ uvedl Fiala.

Zatímco loňský koncert byl ve znamení nových písniček, ten letošní bude sázet především na osvědčené hity.

„Z poslední desky zahrajeme přibližně čtyři až pět skladeb. Repertoár průběžně upravujeme, abychom se při koncertu bavili a nepřipadali si jako ve fabrice. Možná dojde i na úplně nové písničky, ale vždy záleží na publiku. Většinou chtějí fanoušci slyšet hlavně klasické věci,“ přiblížil Fiala.