Nejde o šachovou přestřelku mozků, ale o originální představení spojující swing, pohyb a Pole Dance neboli tanec u tyče.

V jedné z hlavních rolí se ve středu od 19 hodin představí i majitelka Tanceláře Michaela Páťalová, která poskytla rozhovor Olomouckému deníku.

Přibližte nám představení Dáma na G4.
Na ději „Dámy“ v rytmu proslulých skladatelů George Gershwina a Gordona Goodwina je nejlepší to, že je abstraktní a každý si ho může vyložit tak trochu po svém. Jedná se o příběh jednoho baru, kde se místní štamgast, jistý skladatel, snaží tvořit, ale moc se mu nedaří. Dokud se nenechá políbit múzou. Odolává dlouho, než zjistí, že pouze rozumem to neutáhne, a vpustí do svého života city, vášeň a pokušení.

Děj se hodně zaměřuje na hudbu a tanec. Objeví se i mluvené slovo?
Ne. Představení se odráží pouze od charakteru hudby, pohybu a ladění barev na jevišti. Mluvené slovo by bylo navíc a rušilo by divákův prožitek.


Co se týče barev, zvolili jste hlavně černou, bílou a rudou. Proč?
Černá a bílá barva na scéně představují rozum, zatímco červená barva svádí k citovým prožitkům. Ten kontrast výrazně působí na diváky.

Koho napadlo propojit swingový orchestr a tanec u tyče?
Michal Vičar měl se svým New Street Bandem jasno v hudbě. Přál si ale propojit ji s někým dalším v mnohem větší projekt. A to bych nebyla já, abych se s radostí do něčeho takového nepustila. Takže slovo dalo slovo a projekt byl na světě.

Bylo těžké sladit swing s tancem u tyče?
Ale vůbec ne. Na Pole Dance je úžasné, že se může stylově podřídit jakémukoli žánru. Na tyči můžete být doslova kýmkoliv a čímkoliv, a to mě na tom nepřestává bavit. Například teď v dubnu jedu na mistrovství světa v Pole Art s hudbou od Leonarda Cohena, což je samo o sobě výzva.


Jak dlouho Dáma na G4 vznikala?
Od prvotního nápadu, přes všechny komplikace a změny až po finální podobu vznikala přesně rok.

Kdo se objeví na jevišti?
Já se převtělím do role servírky a múzy, Michal Vičar se představí v roli skladatele. Další role obsadili Tereza Gronychová (citlivost múzy), Zuzana Pustinová (vášeň múzy) a Jan Sítař (skladatelův pokušitel, našeptávač). Hudební studio Tancelář kromě mě zastoupí i Laura Azzolina a Jana Olejníčková (servírky, okolnosti). To vše podtrhne hudba olomoucké kapely New Street Band.

Pokud vás diváci nestihnou ve středu, budou mít další příležitost?
Určitě budou. Další repríza je naplánována na 28. března, opět v Divadle na Šantovce. Dále se představíme 29. května ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc. Dámu bychom také rádi uvedli na některém z jazzových festivalů i mimo Olomouc, to je ale prozatím v jednání.