Zdeněk Bína, Fredrik Janáček a Martin Vajgl tu zahrají zítra ve 20 hodin. Skupina -123 Min. oslavila v minulém roce deset let své existence rozsáhlou koncertní šňůrou, která zahrnovala téměř devadesát vystoupení nejen u nás, ale i na Slovensku a v Polsku.

Letošní série akustických koncertů je určitým návratem ke kořenům. „Hudebníci se rozhodli vrátit až k úplným začátkům kapely a připomenout dobu, kdy vystupovali v malých jazzových klubech a z nástrojů používali téměř výhradně jazzovou kytaru a kontrabas. Tentokrát budou mít na pódiu stejné vybavení, Fredrik navíc zahraje i na mandolínu,“ uvedl manažer Filip Macoun.

Velkým lákadlem aktuálního turné jsou skladby, které kapela dosud nikdy naživo neprezentovala, protože se nehodily na elektrické hraní. „Navíc zazní některé pozapomenuté písničky a velké hity v novém aranžmá, určitě dojde i na pověstné improvizace,“ prozradil Macoun.

Akustické turné bude pokračovat i v příštím roce, kdy má také vyjít další deska skupiny. „Většina skladeb už je natočená, ale chtěli jsme se vyhnout hektickému předvánočnímu období a mít více klidu na výběr singlu a natočení klipu, takže jsme vydání odložili na květen,“ přiblížil Macoun. Nové album je výjimečné v tom, že jej pražské trio poprvé nenahrávalo naživo, ale po jednotlivých stopách.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika