V Olomouci se v listopadu dvakrát představíte ve hře Válka Roseových v Divadle na Šantovce, kde jste již v minulosti hrál. Jak se vám na Hané hraje?
Na Hané je vždy krásně a dvojnásob to platí, když tam můžeme být dva dny po sobě!

Válku Roseových režíruje herec Ondřej Sokol. Jaká je s ním spolupráce?
Ondřej Sokol je jeden z nejlepších současných mladších režisérů. Jediná nevýhoda je, že je strašně moc vyřízený, takže práce s ním je vzácná.

V jednom z rozhovorů jste uvedl, že vás musí zaujmout scénář, abyste na projektu začal spolupracovat. Čím vás nalákala tato hra?
Právě spoluprací s Ondrou. Byla to první zkušenost s ním a zatím bohužel poslední.Závěr představení je zajímavý pro oko diváka. Visíte, stejně jako ve filmové předloze, na lustru spolu se svou hereckou manželkou. Jak se vám tato scéna zkoušela?
Což o to, zkoušela se dobře a i na domovské scéně se hraje pěkně, ale když hrajeme na zájezdu, ne všechna divadla mají vyhovující podmínky pro zavěšení lustru, takže je to někdy o život.

Jak je těžké skloubit zájezdová představení s rodinným životem?
Vzhledem k tomu, že mám doma dvě malé dcery, tak to človeka dost bolí, že není u jejich růstu. Ale snažím se jim to vynahradit o prázdninách, kdy patřím jenom jim.

Poprvé jste se na obrazovkách objevil jako dítě. Bylo vždy jasné, že budete herec?
Vůbec ne, ale vzhledem k mému prospěchu na základce (díky častým absencím, způsobeným natáčením), mi asi nic jiného nezbylo!

Diváci nemají v povědomí jen váš obličej, ale také hlas. Dabujete například herce Brada Pitta. Kolik času teď trávíte dabingem?
V současné době už minimum. Patřím mezi těch pár dabérů, kteří nesouhlasí se současnými podmínkami pro tuto profesi.

V jakých projektech vás budou moci naši čtenáři vidět v budoucnu?
Připravuji, na tuto sezónu, dvě nové divadelní premiéry pro Švandovo divadlo a jeden celovečerní film z prostředí našich statečných legionářů druhé světové války.

Autorka: Nikola Salvetová


Válka Roseových neděle 12. a pondělí 13. listopadu v 19.00
Hrají: Michal Dlouhý, Kateřina Lojdová a další
Režie: Ondřej Sokol
Autor: Warren Adler
Černá komedie o rozpadu manželství „bez důvodu“. V hlavní roli Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová. Barbara a Oliver Roseovi jsou dokonale šťastní. Mají dvě děti, velký dům, všechno je krásné, ale najednou si Barbara usmyslí, že se chce rozvést.
700 Kč, 140 min