Inscenaci nastudovala Mary Zimmermanová s Natalie Dessayovou a Juanem Diego Flórezem v hlavních rolích. Orchestr bude řídit Evelino Pidò.

Režisérka přenesla Belliniho operu z roku 1831 do současnosti a rozhodla se přitom využít principu divadla na divadle. Děj je situovaný do zkušebny, kde herci a štáb připravují k uvedení právě Náměsíčnou. To, co se odehrává mezi postavami fiktivního příběhu, zažívají zároveň i herci ve skutečnosti.

Představení potrvá dvě a půl hodiny a bude rozděleno přestávkou, během níž mají návštěvníci projekce jedinečnou možnost podívat se do zákulisí a na rozhovory s hlavními protagonisty.

Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD.

Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Oko kamery se během přenosu dostane podstatně blíže k dění na jevišti než oko diváka, byť sedícího na těch nejlepších místech přímo v Metropolitní opeře.

„Věřím, že tento projekt výrazně zpestří dosavadní programovou nabídku našeho kina,“ uvedl ředitel Metropolu Jan Joukal. V květnu se milovníci opery mohou těšit na Rossiniho Popelku, příští sezona nabídne skutečné lahůdky – premiéry se dočká Tosca či Carmen.