Projekce začíná v 17.30 hodin, již o hodinu a půl dříve si ale věční nostalgici mohou prohlížet staré reklamní diapozitivy. „Něchtěli jsme oslavu pojmout ve velkém stylu, šlo nám spíše o poděkování našim věrným divákům. Zapátrali jsme, který film se v Metropolu promítal při jeho otevření, a zjistili, že to bylo právě Okénko,“ přiblížil ředitel kina Jan Joukal.

Komedie Vladimíra Slavínského podle předlohy Olgy Scheinpflugové představuje prvorepublikovou filmovou hvězdu Haase v tradiční roli roztržitého a nepraktického mládence.

Docent Jakub Johánek se těšil na dědictví po strýci a předem ho s přáteli oslavoval. Trochu přehnal množství skleniček a druhý den se probudil s dokonalým oknem. Mučí ho kocovina, a do toho ještě přichází domovnice s prohlášením, že včera připravil její dceru o věneček. V roli Růženy se představí Lída Baarová.

Každý divák zaplatí u pokladny lidové vstupné pět korun a obdrží drobný dárek,“ upozornil Joukal. Kino Metropol vystřídalo ve své historii několik názvů od Světozoru přes Svět až k nejzažitějšímu kinu Pohraniční stráže. Po Sametové revoluci se provozovatelé vrátili k původnímu jménu.