Dnes pod názvem Metropol dokázal jako jediný klasický biograf přežít útok multikin a internetového stahování, omlazený a v dobré formě slaví 80. narozeniny.

Kino začalo promítat v roce 1933 pod názvem Bio Sokol. Během své dlouhé a pestré existence vystřídalo i názvy jako Světozor či Kapitol, aby se z "Pohraničáku" po sametové revoluci vrátilo opět k dřívějšímu Metropolu.

Na páteční oslavu kulatého jubilea připravilo kino Metropol pestrý a netradiční program. PODROBNÝ PROGRAM ZDE

Překvapením večera bude premiéra nového filmu, jehož název se diváci dozví až na slavnostní zahájení.

První část narozeninových oslav bude v sále kina 11. října patřit bubeníkům ze skupiny Jumping drums, kteří zahrají do rytmu filmových koláží.

Poté je pro diváky připraveno malé pohoštění a v 19.30 proběhne slavnostní ohňostroj ze střechy kina.

V druhé části večera se diváci vrátí o několik desítek let zpět a na staré promítačce jim pustí pár minut ze starého filmového týdeníku.

„Chceme, aby diváci zavzpomínali na minulost a zároveň viděli kontrast kvality obrazu. Týdeník pustíme z filmového pásu šířky pětatřicet milimetrů a filmové překvapení, které bude následovat po něm, už uvidí v digitálním rozlišení," vysvětlila ředitelka kina Zuzana Krylová.

O zábavu se postarají i zaměstnanci kina, kteří na sobě budou mít kostýmy filmových a pohádkových postav. V souvislosti s tím bude vyhlášena soutěž, při níž budou návštěvníci hádat, o jaké hrdiny jde.

V sobotu budou mít návštěvníci možnost nahlédnout do prostor, do nichž se normálně nedostanou. O 10 hodin je pro ně připravena komentovaná prohlídka, po které se rodiče a děti mohu přijít podívat na oblíbenou Pirátskou pohádku v podání olomouckého divadla Tramtarie.

ROZHOVOR s dlouholetým ředitelem kina Janem Joukalem, 
zajímavosti z historie Metropolu i vyhlídky na budoucnost
najdete v PATEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ Olomouckého deníku 11. října 

To můžete mít jednoduše i za SMS. Jak na to?Pošlete SMS ve tvaru: EP OLO 11.10.2013 na číslo 9000610
Doručený kód vložíte do položky Heslopro přihlášení do elektronické verze Deníku ZDE
Do položky Uživatelské jméno napíšete telefonní číslo, z něhož aktivační SMS odesíláte.
Cena odesílané SMS je 10,- Kč vč. DPH. SMS službu poskytuje Erika a.s., Školská 3, Praha 1, 110 00.