S ohledem na to, že se jednalo i slovy organizátora o pokusný první ročník, akce s názvem Metal open air festival dopadla dobře a zhruba čtyři stovky návštěvníků se skvěle bavily. Přesto se neobvyklá událost nevyhnula některým technickým problémům, které by pořadatel do příštího roku rád vylepšil.

Hlavním problémem byla špatná komunikace s provozovatelem pískovny, který měl zajistit dodávku elektrické energie. Půl hodiny před půlnocí totiž někdo odpojil elektřinu, a tak festival skončil dříve, než bylo v plánu a než stačily odehrát svá vystoupení všechny pozvané kapely. „Fanoušci to naštěstí pochopili, nikdo ani nepískal, nechali si vysvětlit, že to není naše chyba, a v klidu se pak věnovali vlastní zábavě,“ popsal situaci po nečekaném ukončení produkce hlavní organizátor Lukáš Juříček alias Worm.

Na pískovnu přijeli metalisté například z Ostravy a Brna, většina návštěvníků ale do Nákla zamířila z Olomouce a okolí. Například jedna parta mladých lidí, která dorazila na kolech z Třebčína, dala zatím neznámému festivalu přednost před taneční zábavou. „Na kole je to kousek a hrají tu lepší kapely,“ řekl šestnáctiletý Martin z Třebčína.

„Jsem sice finančně ve ztrátě, příští rok to ale zkusím znovu. Už dnes se mi lidé ozývají, že se jim to líbilo a přijedou znovu,“ dodal Lukáš Juříček.