Hudební část majálesu se bude letos stejně jako vloni opět konat v areálu hned poté následujícího Beerfestu na Lazcích, své brány otevře v úterý před třetí hodinou odpoledne.

„Loni byl program i na Horním náměstí, měli jsme průvod i volbu krále. Letos nám ale stačili peníze jen na jednu část akce. Proto jsme upustili od programu na náměstí a Majáles bude jenom v areálu Beerfestu,“ uvedla Michaela Janebová z pořádající organizace.

Majáles se usídlí v areálu Beerfestu, který na bývalé dostihové dráze v Lazecké ulici vyrostl tento víkend. Studentské oslavy prověří jeho prostory v předvečer prvního festivalového dne.

Na dostihové dráze na Lazcích roste pódium pro Majáles a Beerfest

V úterý od 15 hodin se brány areálu otevřou spolu se začátkem koncertu kapely Flash the Readies. Největším lákadlem akce je ale vystoupení skupiny Toxique, která byla loni nominována na cenu Anděl a letos jede své jarní DeTox turné.

Studentům zahraje i pardubická punková skupina Volant, litvínovský hudebník a písničkář Xavier Baumaxa. Majáles zakončí po jedenadvacáté hodině koncert zábřežské kapely Two men whose love´s music.

PROGRAM OLOMOUCKÝ MAJÁLES

12. května, Lazce – dostihová dráha

15.00 Flash the Readies
16.30 Toxique
18.00 Xavier Baumaxa
19.30 Volant
21.00 Two men whose love´s music

Vstup zdarma

Linda Lešikarová