Pospíšil se na sólové dráze pohybuje už od poloviny sedmdesátých let, kdy se spojil se svým dvorním textařem Pavlem Šrutem. Ten je i autorem písně Kráska v nesnázích, kterou písničkář nazpíval před patnácti lety a která inspirovala stejnojmenný film režiséra Jana Hřebejka.

V Pospíšilově kapele 5P se vystřídali David Koller (ex-Lucie) nebo Michal Pavlík (Čechomor). Loni v létě následoval zpěvák a sólový kytarista Radima Hladíka a stejně jako on se obklopil o generaci mladšími muzikanty.

„Všichni vnímáme bigbít stejně tak, jak jsem ho vnímal já před lety, a naše hudební názory se protínají,“ popsal Pospíšil. Právě Hladík pokřtil v březnu v pražském klubu Popocafepetl nové album Příznaky lásky, které vyšlo po bezmála sedmileté pauze.

„Ani mladá krev, kterou představují Martin Štec, Pája Táboříková a Ondřej Fencl, nevytrhuje Pospíšila z jeho bigbítových osmdesátek, naopak se dobrovolně nechávají strhnout do míst, v nichž je tento noblesní romantik pevně zakotven, ale to vůbec nevadí. Jejich zásadní přínos je totiž v dodání mladické energie,“ zhodnotil hudební publicista Jan Průša.