Prostory pivovaru se veřejnosti zdarma otevřely už v sobotu dopoledne, program odstartoval v 10 hodin a na své si přišly zpočátku především děti.

Soutěžily, viděly divadelní pohádku, hopsaly ve skákacím hradě nebo se nechaly zkrášlit.

„Mám na obličeji nakresleného tygra, protože máme doma kočku a ona je tygrovi podobná. Mamka s taťkou přišli spíš na pivo," prozradila sedmiletá Johanka.

Během dne až do 17. hodiny lidé nahlíželi přímo dovnitř pivovaru a dozvěděli se tak něco o tom, jak se zlatavý mok vaří.

„Chmel se musí přidávat ve třech fázích, díky tomu není pivo příliš hořké, ale zároveň po chmelu voní," ujistila během prohlídky jedna z průvodkyň Helena Najmanová a připomněla, že v jedné z místností, kde se pivo připravuje, se pravidelně pořádají svatby nebo koncerty.

V desítkách stánků mají návštěvníci možnost koupit si jídlo, sladkosti, ale hlavně ochutnat nejrůznější druhy piv. Těch je celkem šestnáct, to nejsilnější má patnáct stupňů.

„Nechci to moc míchat, ale už jsem vyzkoušel, myslím, medový speciál, a přestože jsem spíš klasik, tak má něco do sebe," ocenil jeden z příchozích Radek Korejs.

Další do areálu přilákala také hudba. Přes dvacet kapel a interpretů z Česka i zahraničí vystupuje tuto sobotu kromě Young Stage na dvou dalších scénách.

„Jsme z Přerova, tak jsme se přišli s kamarády podívat už po obědě na Cookies, ale odpoledne jsme se přesunuli blíž k hlavní scéně na Mňágu a Žďorp a Stracené ráj," řekla Pavla Šímová z Olomouce, která už je na festivalu potřetí.

„Ale letos poprvé jsem plnoletá, tak si můžu dát nějaké to litovelské," pousmála se s kelímkem v ruce.

Litovelský otvírák se konal poprvé v roce 2004, kdy pivovar zasáhlo tornádo. Poničený komplex dali pracovníci rychle dohromady a od té doby si slavnostmi připomínají každoročně své úsilí.