Hrát budou i vizovický Fleret s hostující Jarmilou Šulákovou nebo Rock´n´Roll Bandem Marcela Woodmana. Vstup do pivovaru a na koncerty je pro všechny návštěvníky zdarma. Slavnosti navazují na úspěšný projekt 111 let Pivovaru Litovel z roku 2004. „Počítáme s tím, že loňský ročník zahájil novou tradici a ta snad vydrží dlouho do budoucna. Programem jsme se chtěli zaměřit na širokou veřejnost, čemuž odpovídá i výběr účinkujících,“ uvedl za organizátory Pavel Spálený.

Už v 15 hodin se v areálu pivovaru představí populární vizovická kapela Fleret. Jejich mix folku a bigbítu oživí legendární zpěvačka Jarmila Šuláková, která bude po skončení koncertu asistovat slavnostnímu narážení soudku. „Zahrajeme především skladby z našeho posledního alba Zapřahajte žebřiňák. Seznam písniček je v podstatě totožný jako na našem novém live DVD se záznamem z pražského Lucerna Music baru,“ prozradil kapelník Zdeněk Hrachový. Vystoupení se natáčelo v polovině března a disk dále obsahuje videoklip Zafúkané nebo rozhovory s muzikanty.

Rock´n´Roll Band Marcela Woodmana, jehož show začne v 19 hodin, bývá považován za jeden z nejlepších revivalů svého žánru ve střední Evropě. Desetičlenná formace pod vedením Marcela Lesníka si zakládá na věrné rekonstrukci rock´n´rollového zvuku i vzhledu, takže hudebníci vystupují v dobových kostýmech šitých na míru a hrají na originální nástroje. Repertoár tvoří evergreeny od Chucka Berryho, Little Richarda či Billa Haleyho. Litovelský otvírák nabídne i další věrné revivaly v podobě brněnských Elvise Presleyho a Robbieho Williamse.

Vrcholem hudebního programu bude bezesporu vystoupení ostravské skupiny Buty. Ta v poslední době vystupuje s programem Jukebox, kde si fanoušci sami zvolí, jaké skladby na koncertě zazní. Do Litovle však parta kolem zpěváka a kytaristy Radka Pastrňáka zavítá s klasickým průřezovým koncertem. „Odehrajeme všechny naše velké hity a také několik skladeb z poslední desky Votom, například Pusinku na prdel a Tisíc korun,“ přiblížil bubeník Richard Kroczek.

Zájemci z Olomouce mohou využít možnosti bezplatné kyvadlové dopravy. Autobusy budou z Horního náměstí vyjíždět v hodinových intervalech. První vyrazí do Litovle už v 9 hodin, poslední pak ve 21 hodin.