„Snažíme se zpestřit kulturní dění v Uničově. Měli jsme projektor, velké prostěradlo a především chuť něco dělat. Je to produkce mladých pro mladé. Rozhodli jsme se vytvořit u Vodní branky letní kino. Výsledek byl uspokojivý, na dva večery s filmy Petra Marka přišlo asi třicet lidí,“ pochvalovala si organizátorka projektu Blanka Šedová.

Po filmaři a členu hudební skupiny Midi Lidi Petru Markovi představí kino 30. července snímek Radka Tůmy Středoletní noci sen, který se bude promítat v 21.30. Snímek je moderním lyrickým experimentem, který zdůrazňuje smyslový život a návrat k přírodě.

„Na Radka Tůmu jsem byla upozorněna, jeho film je vizuální zážitek, je to koláž složená z mnoha střípků,“ popsala tvorbu Tůmy Šedová.

Další v řadě filmařů, jimž dalo uničovské letní kino možnost se prezentovat svými snímky, bude Andy Fehu. Přiveze dva poslední filmy – Vesnickou zábavu a zatím svůj poslední větší projekt Andyho film. Jeho tvorba upoutala pozornost na několika filmových přehlídkách, naposledy získal hlavní cenu festivalu PAF a zároveň i první místo v kategorii hrané filmy nad třicet minut.

„Jeho snímky jsou zajímavé a získaly řadu cen, proto jsme je zařadili do našeho programu. Ve Vesnické zábavě dokonce hraje i Jiří Přivřel z Uničova,“ dodala Šedová.

Projekt vyvrcholí 20. srpna filmy Nejlepší playbacková zpěvačka na světě a Hledání ztraceného mýdla Jitky Rudolfové. Studentka Věry Chytilové byla oceněna na mnoha amatérských přehlídkách a v roce 2009 se divákům představila v celovečerním debutu Zoufalci.