Unikátní leporelo Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí je největším leporelem, které dosud Lucie Seifertová vydala. "Během posledních osmi let jsem napsala také Tajemnou Prahu, Tajemné hrady a zámky království českého, Pražský hrad a jeho tajemství a Tajemného Golema. Na Dějiny udatného českého národa máme potvrzení z Guinessovy knihy rekordů, že je to největší leporelo na světě," řekla autorka.

Obří leporelo připravovala pro jednorázovou výstavu v Národním muzeu. "Přizpůsobili jsme tomu i použitý materiál. Využili jsme technologii, která se používá na výrobu bilboardů. Protože teď ale Dějiny putují po celé republice, musíme se k nim chovat velmi šetrně, abychom je nepoškodili. Pro výstavu v USA jsme leporelo nechali vyrobit z tenkých kovových desek, aby víc vydrželo," uvedla Seifertová.

Pro přepravu si pořídili dodávku. Velkým plánem Seiferetové je zpracovat stejně světové dějiny. "Kdy se mi to podaří zatím nevím. V srpnu očekáváme narození prvního potomka, takže nejspíš budu mít na delší dobu úplně jiné starosti," usmála se výtvarnice.