Pětice hudebníků brázdí klubové scény i festivalové parkety přes pětadvacet let. Letošek skupina vyhlásila rokem punku.

„Nejzřejmějším důvodem je nastávající finanční krize. Dá se očekávat těžké období, kdy se spokojený život většiny lidí změní v boj o udržení lidské důstojnosti. Zde mají punkové velký náskok, neboť jsou již léta zvyklí vystačit s málem a přitom si užívat radostí vezdejšího světa,“ vysvětlil zpěvák kapely Jan Haubert.

Tato slova provázejí plakát k olomouckému koncertu. Visací zámek bude fanoušky léčit již prověřeným lékem: namíchá směs novějších i kultovních skladeb. Písně jako Traktor nebo Cigára tvoří klasický repertoár zábav a koncertů.

V uplynulých letech pronikly videoklipy do hudebních hitparád a známé melodie si pobrukují i někteří žáci základních škol. Přitom fanoušky Visacího zámku je možné najít ve všech věkových kategoriích.

„Naštěstí se jim podařilo překlenout generační rozdíly a stále oslovují jak své skalní fanoušky, tak mladou generaci,“ uvedl majitel U-klubu Leo Friedl.

„Přestože je to punkový koncert, nemusíme řešit žádné výtržnosti. Někdo si přijde zaskákat do kotle, jiný popíjí u baru. Žádné rvačky tu nebývají,“ dodal Friedl.

Linda Lešikarová