Skupina Poutníci, která na domácích pódiích vystupuje už osmatřicet roků, zahraje ve čtvrtek v 19 hodin na nádvoří uničovského městského úřadu, o půl hodiny později představí formace –123 Min. na nádvoří olomoucké radnice skladby z připravovaného novinkového alba.

Bluegrassová a country kapela Poutníci se publiku poprvé představila v prosinci 1970, ale na debutové album si musela počkat ještě sedmnáct let. Její nejslavnější období je spojeno se jménem skladatele, zpěváka a hráče na banjo Roberta Křesťana, který k Poutníkům přišel v roce 1979 a v následujícím desetiletí přispěl k dvojnásobnému vítězství kapely na soutěžní přehlídce Porta.

Z původní sestavy ve skupině dodnes působí kontrabasista Jiří Karas Pola a kytarista a zpěvák Zdeněk Kalina. Druhý jmenovaný měl však na začátku roku těžkou autonehodu a jeho zdravotní stav mu nedovoluje vystupovat pravidelně.

„Domluvili jsme se, že propříště bude hrát jen na koncertech v Brně a na významných poutnických akcích. Stal se z něj jednoduše emeritní Poutník,“ vysvětlil Pola a současně prozradil, jak bude vypadat čtvrteční repertoár. „Zahrajeme písničky ze zatím posledního cédéčka Poutníci 2006, dále tradicionály americké country a starší hity jako Panenka nebo Telegrafní cesta,“ vyjmenoval Pola.

Zásadní změny postihly tento rok také osobité hudební trio –123 Min. Na začátku února opustil kapelu po pětileté spolupráci bubeník Martin Vajgl. „Kvůli tomu došlo opět k posunu u vydání nové desky, která byla již kompletně natočená. V současnosti začíná kapela od nuly a nahrává ji znovu s bubeníkem Milošem Dvořáčkem,“ přiblížil manažer Filip Macoun.