Loni v červnu koncertovala jedna z nejúspěšnějších českých skupin současnosti na Horním náměstí, o pět měsíců později si užila komorní atmosféru Moravského divadla a letos v květnu vystoupila pod širým nebem na dostihové dráze na Lazcích.

V pátek ve 20.30 hodin dorazí Kryštof do sportovní haly Univerzity Palackého a půjde o jednu z posledních příležitostí vidět kapelu předtím, než se vrátí zpátky do klubů.

„Repertoár nabídne hodinu a půl toho nejhitovějšího a nejtanečnějšího z celé dosavadní kariéry skupiny včetně nejnovějších singlů Atentát a Plán,“ přiblížila manažerka Martina Böhmová a současně upozornila, že během podzimu se kapela přesune z velkých hal do prostor s výrazně menší kapacitou.

„V polovině října startujeme klubové turné. Pro kluky z kapely je to trochu nostalgie, chtějí se vrátit tam, kde začínali, a užít si znovu tu pravou klubovou atmosféru,“ doplnila Böhmová.

Skupina tak naváže na loňské podzimní turné, které v českých a moravských divadelních sálech nabídlo akustické verze nejznámějších hitů.

Tím ovšem aktivity mimořádně pilné formace z Havířova nekončí.

„Na začátku prosince vystoupí Kryštof ve Státní opeře Praha společně s gospelovým sborem Alfa Gospel Praises. Mělo by jít o jedinečný koncert, na němž zazní i nová skladba Tak nějak málo tančím napsaná pro televizní seriál Vodáci. Album se záznamem koncertu vyjde přibližně v polovině prosince,“ prozradila Böhmová.

Pěvecké soustředení zábřežského sboru a frontmana Krajča začne 27. listopadu a potrvá čtyři dny.

Pátečnímu vystoupení kapely Kryštof bude předcházet koncert šumperské kapely O5 & Radeček, jejichž set začne přibližně v 19 hodin.

„S Kryštofy se známe už dlouho, před pár lety jsme s nimi jeli společné turné a nedávno se opět potkali při vystoupení v Lošticích. V Olomouci plánujeme zahrát naše největší hity Kristián a Praha, stejně jako oba singly z poslední desky Beethoven a O půl pátý. Momentálně chystáme čtvrtou desku, pro kterou už máme složených asi patnáct písniček, takže určitě zazní jedna nebo dvě novinky, ať si ověříme reakce publika,“ uvedl manažer Radek Auer.