„S touto úspěšnou operou se jen velmi neradi loučíme. Musíme ovšem v hracím plánu poskytnout prostor dalším novým titulům. Věřím, že podobně skvělé zážitky nabídne divákům také připravovaná premiéra Smetanovy opery Dalibor, kterou v Olomouci opět nastudoval režisér Tarant,“ sdělil vedoucí obchodního oddělení Moravského divadla Jan Žůrek.

Příběh pojednává o králi Attilovi, vládci Hunů, který v 5. století dvacet let pustošil a terorizoval polovinu Evropy. Historický námět pak libretista Temistocle Solera doplnil milostnou zápletkou. Verdiho opera je mimořádná vysokou náročností jak sólových, tak sborových partů. Po domluvě režiséra s vedením operního a operetního souboru posílil herecký tým významný host v podobě Itala Gianlucy Zampieriho, který ztvárnil úlohu Foresta a zúčastní se rovněž dnešní derniéry.

„S Michaelem Tarantem jsem poprvé spolupracoval na inscenaci Její pastorkyňa. Jeho režie přináší do melodramatu průlomové prvky. Oceňuji zejména, že se snaží přizpůsobit scénu tak, aby herci komunikovali s publikem a představení nepůsobilo staticky,“ svěřil se italský tenorista.

V rámci derniéry mohou diváci z řad seniorů využít nabídku třicetiprocentní slevy z jednotlivého vstupného.