Olomoucké Divadlo na Šantovce startuje do nové, už třetí divadelní sezony, v níž divákům nabídne výjimečná představení, koncerty i show.

„Pečlivě jsme připravovali pestrý repertoár, ze kterého si jistě vybere i ten nejnáročnější divadelní fanoušek," ujistila dramaturgyně divadla Lenka Jorníčková.

Diváci se mohou těšit na představení Rychlé šípy v podání Slováckého divadla, ale třeba také na čtyřmi Českými lvy oceněného Jana Budaře v úspěšné show Seznamme se.

Lenka Jorníčková připomněla, že v druhé polovině listopadu spouští Divadlo na Šantovce předplatné na druhou polovinu sezony, od ledna do června roku 2016.

„Abonenti se mohou těšit na to nejlepší, co česká divadla nabízejí. Představí se mimo jiné Richard Krajčo ve fenomenální inscenaci Deštivé dny, Thálií ověnčená Vilma Cibulková v roli Hitlerovy dokumentaristky Leni Riefenstahlové a Jiří Langmajer s Adélou Gondíkovou v inscenaci Ani za milion," láká diváky.

Dětské dílny každou neděli

Každou neděli bude olomoucké Divadlo na Šantovce hrát také pro děti.

„I tady vybíráme z nejkvalitnějších českých divadel a nejlepších titulů. K vidění bude divadelní zpracování večerníčků, klasických i moderních pohádek. Děti mohou v divadle rozvíjet svůj talent a dovednosti v pestrých zábavních a kreativních dílnách, které organizujeme po pohádkovém představení několikrát měsíčně, a to zdarma," dodala dramaturgyně Divadla na Šantovce Lenka Jorníčková.

Podrobnější informace i kompletní program najdou zájemci na www.divadlonasantovce.cz.

Za jednotlivá představení sbírají dětští diváci razítka, díky nimž mají desátou pohádku zdarma.

Divadlo v nejvyšším patře obchodního centra Galerie Šantovka má plně klimatizovaný sál s pohyblivou elevací, odkud je dobře vidět na jeviště. Jeho kapacita je až 220 sedících a 300 stojících diváků. K dispozici je foyer, kde mohou návštěvníci divadla strávit přestávku při představení.

V dopoledních hodinách obsazují prostor divadla především žáci základních a středních škol. Slouží i dětem z mateřinek.

Tipy z programu Divadla na Šantovce

Rychlé šípy

Slovácké divadlo Uherské Hradiště,
pondělí 21. září a úterý 22. září

rychlé šípy Slováckého divadla

Hrají: David Vacke, Petr Čagánek, David Vaculík, Zdeněk Trčálek, Tomáš Šulaj, Josef Kubáník, Karel Hoffmann ml. j.h., Martin Vrtáček, Pavel Hromádka, Petr Blaha, Jiří Hejcman, Jitka Josková.

Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu, vidět na vlastní oči Mirka Dušína i s jeho věrnými přáteli stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky se stalo lákadlem nejen na domovské scéně Slováckého divadla.

Znalci Foglarových komiksů dozajista ocení půvabně zpracované příběhy pětice vzorných hochů, ale i dalších postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům. Inscenace získala například hlavní cenu na festivalu Dítě v Dlouhé, zabodovala na festivalech v Pardubicích i Českém Těšíně, hrála se na téměř čtyřiceti místech po celé republice a vidělo ji přes sto tisíc diváků.

Karel Plíhal

Koncert známého písničkáře,

úterý 6. října

Karel Plíhal

Říct, že přijel folkař, není výstižné, nějak mezi ně nezapadá. Nazvat ho umělcem, se k němu zase moc nehodí, na to je až klukovsky rozpustilý. Tvrdit, že je to člověk od showbyznysu, je nepatřičné, protože se plaše vyhýbá médiím.

Mluvit o písničkáři je zase zjednodušené, neboť se tímto výrazem zaštiťuje každý, kdo unese futrál na kytaru. Dalo by se říci básník, jenže to také není to pravé. Zkrátka přijede Karel Plíhal, jehož koncerty jsou zároveň i „malé divadlo".

Zamilovat se

Divadlo Kalich,

středa 7. října a čtvrtek 8. října

Jana Paulová a Pavel Zedníček

Hrají: Jana Paulová a Pavel Zedníček.

Romantická komedie o dvou lidech ve středním věku, kteří žijí v manželstvích, na něž si už dávno zvykli, a přece se ještě znovu bláznivě zamilují. Hra Zamilovat se vypráví o prosté lidské chuti šíleně se zamilovat i v „seriózním" věku.

Oba protagonisté se představí ve dvojrolích milenců i manželů, což s humorem potvrzuje starou známou pravdu, že člověk v podstatě stále hledá a potkává ty samé typy svých protějšků.

Jan Budař a Eliščin Band

Koncert Seznamme se,

pátek 27. listopadu

Jan Budař

Jak by to vypadalo, kdyby muži při seznamování říkali pravdu? Jan Budař a Eliščin Band přicházejí s dalším speciálním koncertem pro zadané i nezadané. Nové i známé písně Jana Budaře nejen o lásce; debata nejen o vztazích; tanec nejen sexuální; stand up výstupy nejen komické; projekce v HD kvalitě.

„Rádi bychom na koncertech dali možnost k seznámení komukoliv, kdo by si přál potkat velké množství krásných, inteligentních a nezadaných žen. A díky tomu i mužů," říká Jan Budař. Ať jsi zadaný, nebo singl, přijď se pobavit skvělou koncertní show Jana Budaře a Eliščina Bandu.

(Zdroj: divadlonasantov­ce.cz)