Stejně jako většina bývalých členů rodinného podniku iKathy Kelly se v současnosti věnuje sólové dráze. Do České republiky zavítá se svým komorně laděným Gospel European Tour 2010.

Kromě lidovek zazní i hity Kelly Family

Zpěvačka přijede do Olomouce se svým hudebním programem složeným z lidových písní, gospelů, akustických songů i písniček z repertoáru bývalých Kelly Family. Její koncert v sále olomouckého Divadla hudby se od dvaceti hodin ponese v komorním duchu.

„Kathy vystupuje při koncertech obvykle se sborem, na turné však vyjela sama. Její současný repertoár obsahuje kromě známých songů bývalé kapely i irské, španělské či německé lidové písně,“ přiblížil program sobotního koncertu organizátor české části turné Milan Papežík.

Letošní koncertní šňůra měla původně čtyři české zastávky.

„Nakonec budeme z organizačních důvodů hrát jen ve dvou městech, v Olomouci a Českých Budějovicích,“ doplnil organizátor.

Nejstarší z dcer rodinného klanu Kelly Family se sólové dráze věnuje od roku 2000, kdy z kapely odešla. V České republice si sólově zazpívala zatím jen před dvěma lety, kdy přijela na koncert do Prahy a Brna.

Z Paddyho je mnich

Z původní sestavy se hudbě věnují téměř všichni její někdejší členové. Většina se vydala na sólovou dráhu, dva zpěváci navíc působí v muzikálech a před lety se jeden z největších dívčích idolů, Paddy Kelly, dal na mnišskou dráhu.

„Pokud vím, tak se začal orientovat na duchovno a stal se z něho mnich. Stále však zpívá a občas vystupuje se svou hudbou,“ přiblížil Papežík.

Právě s Paddym se Olomoučané mohli setkat před několika týdny, kdy vystoupil v kostele sv. Michala v rámci modlitebního večera.

Kelly Family - co to bylo?

Hudební skupina tvořená členy jedné irské rodiny. Původně otec, matka a jejich stále se rozrůstající počet dětí vystupovali na oslavách, setkáních a posléze také na ulici.

Devítičlenná rodinná kapela se protloukala hudebním světem až do roku 1994, kdy po vydání alba Over the Hump zaujala fanoušky a posléze rozpoutala vlnu „kellymánie“.

Největšími oblíbenci se stali dva benjamínci, zpěváci Angelo a Paddy, jejichž tváře ve své době zdobily spoustu dívčích a nezřídka i mužských triček.

Kapela se na vrcholu držela zhruba do roku 2000. V roce 2005 vydali Kelly Family svoje poslední album Hope a hudebníci se rozešli do sólových projektů.