Po dvouměsíční zimní pauze vyráží na turné pražská čtveřice Wohnout. Originální kvartet z pražských Vinohrad vydal v pořadí už páté album Polib si dědu a rovněž DVD nazvané Ahoj Dědo aneb Co tebe čeká, nás zatím nečeká, které obsahovalo záznam vyprodaného koncertu v Průmyslovém paláci.

Wohnouti přivezou vítěze

V olomouckém U-klubu vystoupila kapela naposledy loni v březnu. Příští středu s sebou jako hosta přiveze brněnské Gate Crasher.

„Jde o výherce soutěže, kterou skupina vyhlásila v lednu na svých webových stránkách. Chce tak dát možnost začínajícím partám, aby se představily před širším publikem,“ přiblížila Zdena Selingerová z vydavatelství Sony BMG Music a současně prozradila, že Wohnout začne již brzy pracovat na nové desce.

„Inspiraci členové čerpali opět v dalekých zemích. Album se začne připravovat hned po letních festivalech,“ dodala Selingerová.

Svou první samostatnou šňůru absolvuje na jaře čtrnáctiletá rocková zpěvačka Ewa Farna, která se ve svém věku už může pochlubit Platinovou deskou i titulem Objev roku v soutěži Český slavík. Do olomouckého kulturního domu Sidia zavítá ve středu 9. dubna.

Ve stejný den koncertují v U-klubu trojnásobní vítězové Dance Awards, elektroničtí Skyline. Naživo představí své nové, v pořadí již čtvrté album Escapism.

„Momentálně zkoušíme, jak budou nové skladby znít naživo, počítáme s tím, že album přehrajeme téměř celé. Fanoušci se můžou těšit na plnohodnotný, hodinu a půl dlouhý set, navíc se speciální scénou a projekcemi,“ prozradil bubeník Radek Bureš.

Do třetice všeho dobrého vystoupí tentýž večer v AMC klubu rockeři Horkýže Slíže. Po úspěšném podzimním R'n'B Soul Hodokvas Tour, které zahrnovalo výlučně slovenská města, absolvují Kuko a spol. tentokrát sérii koncertů v Čechách, ale i Velké Británii a Irsku.

V rámci doprovodného programu festivalu Academia film Olomouc vystoupí ve středu 16. dubna v U-klubu nadějné kapely One Night Band a Airfare. První jmenovaná se může pochlubit jedním z nejhranějších hitů posledních týdnů Bells In My Head, druhá oceněním hudební televize Óčko v kategorii Objev roku.

Dvacetiletá retrospektiva

Fanoušci dvojice Robert Kodym a P.B.CH neboli Wanastowých Vjecí se konečně dočkali náhrady za vloni předčasně zrušené turné k dvacátému výročí vzniku kapely.

Na Best of 20 let Tour vyrážejí hudebníci na začátku měsíce, v olomoucké Sidii pak největší hitovky Tak mi to teda nandey či Sbírka zvadlejch růží zazní ve středu 23. dubna.