V rozhovoru s ředitelkou Kina Metropol Zuzanou Krylovou se dočtete, na co všechno se v sále můžete ještě těšit.

Ředitelka KIna Metropol Zuzana KrylováV posledních měsících jste do olomouckého Kina Metropol pozvali řadu populárních osobností české kulturní scény. Zazpívala zde například Lucie Bílá, Hana Zagorová s Petrem Rezkem nebo Věra Špinarová. Je to trend, ve kterém budete pokračovat?
Dá se to tak říct. Pochopili jsme, že se samotnou kinematografií bychom moc daleko nedošli. V Olomouci je velká konkurence a až se dostaví Šantovka (v obchodním centru je plánované multikino, pozn. red.), tak to bude ještě horší. Proto jsme se rozhodli udělat z Kina Metropol kulturní zařízení. Myslím, že náš sál na to akusticky má a díky vyvýšeným sedačkám vidí diváci dobře i na pódium. Například v Redutě tuto možnost nemají.

Dělali jste kvůli tomu v kině nějaké úpravy?
Prodloužili jsme pódium, přistavěli šatny a celkově jsme do kina investovali. Nyní se tedy snažíme zvát takové osobnosti, které by mohly přilákat návštěvníky.

Připravujete i něco pro náročnější diváky?
Každé úterý máme filmový klub, do něhož vybíráme právě filmy pro náročnější publikum. Občas slýchám, že Kino Metropol by mělo zůstat art kinem, ale z hlediska provozu to není možné. Pouze nároční diváci nám každý den kino nezaplní.

Jak bude vypadat váš letní program?
Chystáme několik záznamů z koncertů a v současné době mají velký úspěch i různé seriálové maratóny. Přemýšlíme i o hororové noci nebo večeru zaměřeném na určitého režiséra. Zapojili jsme se také do Projektu 100. Zkrátka stále plánujeme.

Je náročné lákat do Olomouce hvězdy formátu Hany Zagorové nebo Věry Špinarové?
Všechno neděláme my, někdy pronajímáme sál agenturám. S touto spoluprací však nemáme moc dobré zkušenosti, tak si akce raději pořádáme sami.

Prosperuje kino v režimu kulturního zařízení více?
Hodně jsme investovali, ale stálo to za to. Máme pozitivní ohlasy a podle statistik se návštěvnost zvyšuje. Začali se k nám vracet i diváci, kteří u nás dlouho nebyli. Velký úspěch mají i záznamy z Metropolitní opery a balety z Moskvy. Příští týden budeme promítat právě Labutí jezero. Počítám s tím, že diváci přijdou na vybrané představení, vezmou si program na filmy a znovu se vrátí. Velký úspěch měl koncert Davida Kollera, což je taková moje osobní chlouba. Návštěvníci zpívali, tančili a byli moc spokojení.

Anna K. a domovská scéna bubeníků

Chystáte nějaké další koncerty?
Na podzim by měla přijet Anna K., cestovatel Jirka Kolbaba a teď jsme se dali dohromady se skupinou Jumping Drums, kteří budou mít u nás domovskou scénu.

Chystáte na prázdniny i něco pro děti?
Zvažujeme, že budeme promítat každý den kromě neděle, ale počítáme i s tím, že děti jezdí přes léto na prázdniny a mají spoustu dalších aktivit. Na červen jsem objednala divadelní představení Perníková chaloupka, které se bude hrát odpoledne i večer.

Na co byste diváky v nejbližší době pozvala?
Myslím, že hodně zajímavé bude červnové představení Queenie „Legenda Queen slovem i hudbou". Kapela Queenie přiveze do Olomouce kromě své hudební show také osobního tajemníka rockové legendy Freddie Mercuryho. Pan Peter Freestone se o frontmana legendárních Queen staral plných dvanáct let a byl s ním až do jeho skonu. Během představení se budou střídat jejich skladby s povídáním pana Petera Freestona.

Kino Metropol hodně investovalo do moderních technologií. Co divákům nabízíte?
Máme nejmodernější technologii v Olomouci. Konkurujeme i CineStaru. Co se týče 3D představení, nasazujeme je několikrát do měsíce a lidé chodí. Oproti jiným kinům si u nás diváci mohu za třicet korun koupit 3D brýle, které si pak přinesou na další představení. Myslím, že je to příjemnější a hlavě hygieničtější než si brýle po někom půjčovat. Snažíme se vycházet vstříc i co se týče zvuku. Když přijde někdo s tím, že je film moc hlasitý, ztišíme ho, aby zvuk vyhovoval všem.