Jazz Tibet Club hostí nadějnou jazzovou kapelu Limbo, U-klub nabízí populární Jumping Drums a v Uměleckém centru Univerzity Palackého zahrají kultovní Priessnitz.

Kdo zvolí etnický free jazz plzeňské kapely Limbo, uslyší skladby z jejího čerstvě vydaného debutu Kalimbo. „Neobvykle obsazené kvarteto vytváří na jazzovém základě univerzální hudební koláž, kdy je skupina chvíli v latinské Havaně, pak si odskočí do jazzového New Yorku, aby skončila na dechovkovém Balkáně,“ popsal organizátor koncertu Jiří Švéda.

Vystoupení čtveřice vedené saxofonistou a klarinetistou Pavlem Hrubým se koná v rámci projektu Jazz do regionů. Jeho cílem je zlepšit situaci kolem tohoto hudebního žánru v krajských a velkých městech republiky.

Lahůdky a překvapení slibuje návštěvníkům koncertu Jumping Drums lídr Ivo Batoušek. V U-klubu, který se od letošního roku stal domovskou scénou kapely, totiž zazní úplné novinky.

„Půjde o takový test. Podle reakcí publika se rozhodneme, které z odehraných skladeb zařadíme na chystanou desku. V lednu vyrazíme do studia s tím, že novinku bychom chtěli vydat na jaře,“ prozradil Batoušek. O rytmickou show se na dnešním koncertě postará padesát bubnů.

Netypickou podobu bude mít i vystoupení kapely Priessnitz. „Přemluvili jsme je, aby zahráli v divadelním sále Uměleckého centra. Měla jsem možnost vidět jeden z jejich koncertů v podobných prostorách a ta atmosféra je úplně jiná než při běžném hraní v klubu či hale,“ uvedla za organizátory Pavla Bergmannová.

Jesenická hudební legenda patří mezi největší lákadla právě probíhajícího festivalu Křižovatky.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika