Šňůra propagující album Nic není nastálo, respektive Euphony And Other Adventures, začala včera večer v Ostravě a dnes se přesouvá do Olomouce. Tříhodinová show, na níž se představí rovněž kapela Post- It, odstartuje v Kulturním domě Sidia v 19 hodin. "Ta iniciativa byla v podstatě oboustranná, přemýšlely jsme s manažerkou Davida Kollera Katkou Dědkovou o společných koncertech. Členům kapely se to zdálo jako dost dobrý nápad," vysvětlila manažerka Support Lesbiens Svatava Kruntová.

Akce je koncipovaná jako dvojkoncert a oba vystupující odehrají své koncertní sety v délce přibližně hodinu a čtvrt. Půlhodinový úvod bude patřit vršovickým Post-It, kteří letos v září oslaví desáté výročí svého vzniku. "Je pro nás ctí absolvovat tuhle šňůru jako exkluzivní hosté. Koller i Support Lesbiens jsou hudebníci, kteří nás zásadním způsobem ovlivnili," vyznal se bubeník Pavel Bek.

Koncertní program Davida Kollera nabídne hitový průřez celou jeho dosavadní kariérou. Dojde tak i na eponymní sólový debut z roku 1993, který byl letos v březnu opět vydán v remasterované edici. V reperotáru jsou dále zastoupeny skladby vytvořené s kapelou Lucie (Amerika, Černí andělé) nebo s vlastním projektem Kollerband. Základ vystoupení bude tvořit materiál z novinky Nic není nastálo. Šestačtyřicetiletý hudebník album hodnotí jako své dosud nejpestřejší. "Oproti tvorbě Kollerbandu, který byl záměrně rockově sevřený, jsme tentokrát šli do odlišných poloh. Je tam například smyčcový nonet, hodně věcí hraje klavír, který je v jedné skladbě dokonce dominantní, někde jsme užili i samply. Album je výrazně barevnější zvukově i náladou," říká. Na začátku dubna měl premiéru videoklip k písni Čas nejde vzít zpátky, v němž se Koller setkal s dvaaosmdesátiletým legendárním mimem Jaroslavem Čejkou. Autorem námětu a režisérem je mnoha cenami ověnčený Jakub Kohák (klipy pro Tata Bojs, Annu K, Southpaw).

Koncert Support Lesbiens bude mapovat všech šest dosavadních řadových alb. "Z nové desky zazní asi pět nebo šest skladeb, mezi nimi i singly English Stereo a Nothing Is Something. Ale dojde třeba i na skladbu ´ cause It ´ s Too Late z debutového alba z roku 1993," prozradila Kruntová. Současné turné je pro kapelu první velkou příležitostí představit staronového bubeníka Sváťu Čecha. Ten spolupracoval na albu Medicine Man (1994) a k Support Lesbiens se vrací po téměř jedenácti letech. Vystřídá Tomáše Nováka, který v kapele působil od počátku její novodobé historie v roce 2001 a opouští ji z rodinných důvodů. Turné skončí 28. dubna v Benešově.