„První herecká delegace dopadla výborně a myslím, že si ji herci i diváci užili,“ okomentovala dramaturgyně Irena Chmelová.

Delegace se spolu se spolu s premiérami vrátily do kina po více jak pěti letech. Zásadní podíl na tom má digitalizace.

„Plně digitalizovaní jsme a těší nás, že může díky tomu být Metropol znovu premiérovým kinem. Další herecká delegace dorazí v květnu s filmem Rok konopí,“ prozradila Chmelová s tím, že se v roce 2011 zvedla návštěvnost kina o padesát procent.

„To bylo ještě před nástupem digitalizace a máme z toho velkou radost. Doufáme, že se bude návštěvnost i nadále zvyšovat,“ doplnila dramaturgyně.

Nyní má před sebou Metropol Academia film Olomouc. Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů se ozval také loni. Aktuální ročník dokonce v kině 17. 4. od 20 hodin odstartuje zahajovací projekce Létající monstra s Davidem Attenboroughem 3D.

„Těší nás, že se u nás bude zahajovat a že to bude právě film ve 3D. Naše digitální zařízení je jedno z nejkvalitnějších a navíc není tak agresivní pro citlivé jedince. Na to, že někoho bolí oči nebo hlava, si zatím nikdo nestěžoval. Jsme proto rádi za každou příležitost, kdy můžeme předvést 3D v akci,“ uvedla Chmelová.

Pravda o vzniku vibrátoru

V rámci programu Divadelní Flora zase v květnu čeká kino snímek Pina.

„Na další spolupráci s festivaly si pak počkáme do podzimu, kdy tu tradičně přivítáme Festival outdorových filmů a pokusíme se do kina dostat i ozvěny dalších festivalů a přehlídek,“ nastínila dramaturgyně, podle níž by si diváci neměli také nechat ujít film Vrtěti ženou, která se tu objeví poprvé 26. 4.

„Snímek je propagován jako pravdivý příběh o vzniku vibrátoru. Je to kvalitní romantická komedie. A ráda bych též na Královskou aféru,“ zve Chmelová.

Historický snímek o zakázané lásce se v kině uvede v neděli 15. 4. od 20 hodin. Kino dále v dubnu nabízí i dech beroucí drama Mezi vlky, Knoflíkovou válku nebo snímek Navždy spolu.

Milovníci oblíbeného seriálu Přátelé se také už teď mohou těšit na začátek července, kdy se v kině objeví třetí série.

Bonusy, slevy a dobrá káva

Vedle programových novinek kino v budoucnu plánuje též bonusy a slevy.

Měly by se týkat věrných diváků, kteří za filmovým zážitkem docházejí pravidelně, a také rodin.

„Zatím hledáme metodiku, jakým způsobem slevy nastavit. Nově chceme zavést i projekci pro rodiče na mateřské,“ dodala Chmelová s tím, že by se kino mělo i nadále technicky rozvíjet a velké plány se také spojují se zdejší kavárnou.

„Budeme rádi, když k nám lidé budou chodit na filmy i kávu,“ uzavřela.

Program kina Metropol

pondělí 16. dubna

17.30, 20.00 Čtyři slunce

úterý 17. dubna

21.00 Létající monstra 3D s Davidem Attenboroughem (AFO)

středa 18. dubna

15.00 Automatický mozek (AFO)

17.30 Nano revoluce: Nadčlověk (AFO)

20.30 Kdo napsal Bibli? (AFO)

Projekce v rámci Academia Film Olomouc jsou zdarma.

Více na www.kinometropol.cz.