KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Captain America: Návrat prvního Avengera (13.40, 16.20, 19.00, 21.40), Captain America: Návrat prvního Avengera 3D (14.40, 15.20, 17.20, 20.00, 20.40), Noe (15.40, 20.20), Noe 3D (14.20, 18.00, 19.40), 10 pravidel jak sbalit holku (13.10, 15.10, 17.10, 19.20, 21.20), Pompeje 3D (17.00), Grandhotel Budapešť (18.20), Zvonilka a piráti (13.30)

CineStar: Captain America: Návrat prvního Avengera 3D - dabing (14.30, 17.15), Captain America: Návrat prvního Avengera 3D – titulky (14.40, 20.00), Noe 3D – dabing (20.30), Zvonilka a piráti 3D (15.40), (Ne)zadaní (19.20), 10 pravidel jak sbalit holku (14.40, 16.50, 19.00, 21.00), 300: Vzestup říše (21.20), Babovřesky 2 (17.00), Captain America: Návrat prvního Avengera - dabing (15.30, 16.30), Captain America: Návrat prvního Avengera – titulky (18.15, 21.00), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (14.20), Fair Play (19.50), Need for Speed (21.30), Noe – dabing (15.15), Noe – titulky (18.00), Velká oříšková loupež (15.00), Yves Saint Laurent (20.45)

Metropol: Yves Saint Laurent (17.30), Walesa: Člověk naděje (20.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Divadlo Tramtarie: Jedlíci čokolády (19.30)

KLUBY

OLOMOUC

S-Cube: Bohemistický večírek
U-klub: Rock & Oldies Night (21.00)
Liquid music club: Seal of Quality (Fr), Gagarin v Liquidu (20.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie U Mloka: Radana Chocholoušová a Petr Dvořáček: Arborealita (do 28. 4.)
Galerie Anděl: Klapkaři podruhé (do 30. 4.)
Galerie Mona Lisa: Olbram Zoubek: Tisky, reliéfy, sochy (do 10. 5.)
Galerie města Olomouce: Salon 2014 (do 3. 5.)
Galerie Caesar: Milan Kunc: Zlaté obrazy (a sochy) (do 30. 4.)
Galerie Patro: Radoslav Bartoš a Petr Čoček: Dolomity 2014 (do 26. 4.)
Galerie 1499: Taková celá náladová (do 7. 5.)
Muzeum moderního umění: Prodloužená středa v muzeu (10.00 až 20.00), Ludmila Padrtová – První dáma české abstrakce, dílo 1951–2013 (do 20. 4.), Hommage á Kája Saudek – retrospektiva krále českého komiksu (do 18. 5.)
Vlastivědné muzeum: Lubomír Bartoš: Křížová cesta, Portréty (do 27. 4.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Vlastivědné muzeum, sál Václava III.: Kouzlo starých map (do 27. 4.)
Arcidiecézní muzeum: Gotické madony na lvu (do 11. 5.)
Křížová chodba kostela sv. Michala: O životě s nemocí motýlích křídel – fotografie (do 30. 4.)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Dům armády: Nejdelší noc – 21. srpen 1968 (do 30. 4.)
Kavárna divadelního klubu: Dny umění nevidomých na Moravě: Jonathan Huxley: Obrazy (do 30. 4.)
Veteran Arena: Jedinečné muzeum historických automobilů, motocyklů a techniky (do 30. 11.)

VELKÁ BYSTŘICE

Galeriezet: Zdeněk Šplíchal: Komunikace v reálném čase (do 22. 5.)

LITOVEL

Muzeum: Střeň – obec Mikroregionu Litovelsko (do 27. 4.)
Malý sál Záložny: Arabela (do 24. 4.)
Výstavní síň Městského klubu: Silvie Forsyth: Obrazy (do 30. 4.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Jára Cimrman, světoběžník a vynálezce (do 24. 4.)
Šatlava – muzeum vězeňství: Donucovací pracovna – Jak se předl len (do 27. 4.)

OSTATNÍ

OLOMOUC

Divadlo hudby: Může sport pomáhat? – beseda (18.00)
Palác Bohemia: Společná věc – koncert (19.00)

VELKÁ BYSTŘICE

Lávka přes Bystřičku u zastávky ČD: Vynášení smrtky (17.00)

ŠTERNBERK

Expozice času: Senior klub II. (18.00)