KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Divergence (15.25, 18.05), Doupě (18.30, 20.30), Hurá do pravěku! (10.05, 11.50, 13.35, 15.20), Jedna za všechny (19.00), The Amazing Spider-Man 2 3D (10.00, 15.30, 18.15), The Amazing Spider-Man 2 (11.15, 12.45, 14.00, 16.45, 19.30, 21.00), Captain America: Návrat prvního Avengera 3D (10.50, 13.40, 16.20), Noe (17.05, 19.45), Rio 2 3D (11.10, 13.15), Rio 2 (12.15, 14.20, 16.25), Transcendence 4K (20.45)

CineStar: Rio 23D (12.20, 14.30), The Amazing Spider-Man 2 3D dabing (11.50, 14.40, 20.15), The Amazing Spider-Man 2 3D titulky (17.30), 10 pravidel jak sbalit holku (15.10, 20.30), Captain America: Návrat prvního Avengera dabing (14.00, 17.40), Divergence (18.15, 21.00), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (13.00), Doupě (18.20, 20.45), Hurá do pravěku! (12.00, 14.00, 16.10), Jedna za všechny (16.45, 19.00, 21.15), Nekonečná láska (13.15), Pojedeme k moři (17.20, 19.20), Rio 2 (11.30, 13.50, 16.00), The Amazing Spider-Man 2 dabing (16.50), The Amazing Spider-Man 2 titulky (11.10, 19.40), Transcendence (21.20), Zvonilka a piráti (11.20, 15.30)

Metropol: Zvonilka a piráti (15.00), Pojedeme k moři (17.30), Doupě (20.00)

UNIČOV

Kino: Zvonilka a piráti 3D (18.00), Captain America: Návrat prvního Avengera 3D (20.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Černá komedie (19.00)

KLUBY a KONCERTY

OLOMOUC

Club Varna: Dance Session (22.00)

Club Belmondo: Club music (22.00)

S-cube: Vanessa

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie Patro: Zdeněk Havel: Memory (do 24. 5.)

Galerie Mona Lisa: Olbram Zoubek: Tisky, reliéfy, sochy (do 10. 5.)

Galerie města Olomouce: Salon 2014 (do 3. 5.)

Galerie 1499: Taková celá náladová (do 7. 5.)

Galerie Café Amadeus: Matěj Třešňák: Yes, it happened (do 8. 6.)

Muzeum moderního umění: Hommage á Kája Saudek retrospektiva krále českého komiksu (do 18. 5.)

Vlastivědné muzeum: Příroda Olomouckého kraje; Olomouc patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis stálé expozice

Arcidiecézní muzeum: Gotické madony na lvu (do 11. 5.), Tajemství skrytá pod zemí (do 28. 9.)

Katedrála sv. Václava: Jan XXIII. /Jan Pavel II. Dělníci na vinici Páně (do 28. 9.)

Vědecká knihovna: Slavné ženy podle Boccaccia (do 13. 6.)

Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)

Veteran Arena: Jedinečné muzeum historických automobilů, motocyklů a techniky (do 30. 11.)

VELKÁ BYSTŘICE

Galeriezet: Zdeněk Šplíchal: Komunikace v reálném čase (do 22. 5.)

DRAHANOVICE

Černá věž: Ojedinělá stavební památka na střední Moravě stálá expozice

ŠTERNBERK

Expozice času: Čas houslí pět století královského nástroje (do 31. 12.)

OSTATNÍ

OLOMOUC

Výstaviště Flora: Aquatera Olomouc (8.00 až 12.00)

Dolní náměstí: Hanácké farmářské trhy (8.00 až 13.00)

TRŠICE

Jezdecký areál: IV. Pálení čarodějnic (16.00 až 20.00)