KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: 47 róninů 3D (15.00), Herkules: Zrození legendy 3D (11.30, 13.15), Putování s dinosaury 3D (10.00), Předpremiéra: Krásno (18.00), 12 let v řetězech (20.15), Herkules: Zrození legendy (16.35, 18.25), Špinavý trik (20.00), Vejška (10.25, 12.15, 14.10, 15.30, 16.20, 18.10, 20.50), Hobit: Šmakova dračí poušť HFR 3D (10.20, 13.20), Vlk z Wall Street 4K (10.30, 13.50, 17.10, 19.40, 20.30), Ledové království (10.00, 12.10, 14.20), Něžné vlny (11.25, 13.30, 17.30, 19.30), Nymfomanka, část I. (21.30), Walter Mitty a jeho tajný život (17.20)

CineStar: Herkules: Zrození legendy 3D (11.30, 16.00), 47 róninů 3D (13.30), Putování s dinosaury 3D (12.50), 47 róninů – dabing (15.50), Herkules: Zrození legendy (18.45), Hobit: Šmakova dračí poušť (11.00), Ledové království (12.30, 14.45), Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (11.50, 13.50), Něžné vlny (11.30, 14.50, 16.50, 19.00, 21.20), Nymfomanka, část I. (16.00), Nymfomanka, část II. (20.40), Paranormal Activity: Prokletí (21.40), Špinavý trik (17.30, 20.15), Vejška (12.45, 14.45, 16.45, 18.00, 20.00, 20.45), Vlk z Wall Street (14.00, 17.00, 18.20, 20.30), Zlodějka knih (13.30)

Metropol: Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (15.00), Něžné vlny (17.00), Vejška (20.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Netopýr (16.00)
Divadlo na Šantovce: Bobři od bobří řeky (15.00)

KLUBY

OLOMOUC

U-klub: Malina brothers křest nového alba (19.00)
S-cube: Excelent dance way (20.00)
Jazz Tibet Club: Prago Union + Champion Sound (20.00)
Belmondo Club: Club music

PLESY

OLOMOUC

Clarion Congress Hotel: Ples Střední průmyslové školy strojnické

VELKÁ BYSTŘICE

Sál DK Ravela: Rockové bál Hanáckyho Woodstocku

TRUSOVICE

Kulturní dům: Hasičský ples (20.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie 1499: Jiří Dosy Dosoudil: Tenká černá tlustá (do 13. 3.)
Galerie Mona Lisa: Jiří Načeradský: Éros přichází v lednu (do 22. 2.)
Galerie Rubikon: Ondřej Kočár: výstava k životnímu jubileu autora (1. 2.)
Galerie U Mloka: Jaromír Tenzo Krátký – 6303i (do 3. 2.)
Café 87: Manos – ochočení divoši (do 5.  2.)
Café Amadeus: Szymon Szceśniak: Útěk do divočiny (do 30. 3.)
Muzeum moderního umění: Století relativity II – výtvarné umění 1947 – 2000
Galerie Patro: Generace (do 1. 2.)
Muzeum umění: Centrální přitažlivost – středoevropská grafika 2. poloviny 20. století (do 31. 3.)
Vlastivědné muzeum: Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Vlastivědné muzeum, sál Václava III.: Poklady starého Egypta – sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského (do 15. 3., expozice v sále sv. Kláry – do 26. 1.)
Divadlo hudby: Eleonora Pražáková: Řád, energie, světlo (do 28. 2.)
Sokolská 15: Šangri-la – ztracený ráj v centru Olomouce (do března 2014)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Vědecká knihovna: Lenka Čočková – Ohlédnutí (do 29. 1.)
Green Bar: Jana Látalová: Čtverce, kruhy a květy života – prodejní výstava (do 31. 3.)

VELKÁ BYSTŘICE

Galeriezet: Mike Esson: Podzimní výbušnost, vernisáž v 17 hodin (do 19. 3.)

LITOVEL

Muzeum: Střeň – obec Mikroregionu Litovelsko (do 27. 4.), Litovelská řemesla 1. poloviny 20. století – stálá expozice

ŠTERNBERK

Expozice času: Romský svět dětí z Jilora – výstava (do 16. 2.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Památná místa Moravy a Slezska (do 23. 2.)
Šatlava: Hospodářská privilegia města Uničova z konce středověku (do 16. 3.)
Muzeum baroka: Sochy Ondřeje Schweigela (do 28. 2.)