KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Já, Frankenstein 3D (10.55, 15.40, 17.10, 19.00), Hobit: Šmakova dračí poušť 3D (11.10, 14.10), Putování s dinosaury 3D (10.00), Já, Frankenstein (20.50), Jack Ryan: V utajení (17.15, 19.15, 21.15), Krásno (13.00, 15.20, 17.40, 20.00), 12 let v řetězech (12.50), Herkules: Zrození legendy (11.40, 13.35), Vejška (15.25, 17.30, 19.45, 21.30), Vlk z Wall Street 4K (13.10, 16.10, 19.30, 20.30), Ledové království (10.00, 12,00, 14.05), Něžné vlny (11.00, 16.30, 18.30), Walter Mitty a je ho tajný život (10.40)

CineStar: Putování s dinosaury 3D (12.50), Já, Frankenstein 3D (17.00, 21.20), 12 let v řetězech (18.30), 47 róninů – dabing (13.50), Herkules: Zrození legendy (16.10), Hobit: Šmakova dračí poušť – dabing (16.00), Já, Frankenstein (14.50, 19.10), Jack Ryan: V utajení (19.00, 21.10), Krásno (13.50, 17.50, 20.15), Ledové království (12.10, 14.00), Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (12.10, 14.00), Něžné vlny (12.00, 14.10, 16.20, 19.20, 21.30), Špinavý trik (21.00), Vejška (12.10, 16.15, 18.10, 21.30), Vlk z Wall Street (12.30, 15.50, 18.00, 20.00), Zlodějka knih (13.00)

Metropol: Lásky čas (14.00), Krásno (17.30), Já, Frankenstein (20.00)

UNIČOV

Kino: Něžné vlny (20.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie Labyrint: Linda Pchálek Vontor: Obrazy (do 26. 2.)
Galerie 1499: Jiří Dosy Dosoudil: Tenká černá tlustá (do 13. 3.)
Galerie Mona Lisa: Jiří Načeradský: Éros přichází v lednu (do 22. 2.)
Galerie U Mloka: Jaromír Tenzo Krátký – 6303i (do 3. 2.)
Café 87: Manos – ochočení divoši (do 5.  2.)
Café Amadeus: Szymon Szceśniak: Útěk do divočiny (do 30. 3.)
Muzeum moderního umění: Ludmila Padrtová – Pravní dáma české abstrakce, dílo 1951 – 2013 (do 20. 4.)
Muzeum umění: Centrální přitažlivost – středoevropská grafika 2. poloviny 20. století (do 31. 3.)
Vlastivědné muzeum: Vzpomínka na holocaust žije (do 28. 2.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Vlastivědné muzeum, sál Václava III.: Poklady starého Egypta – sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského (do 15. 3.)
Divadlo hudby: Eleonora Pražáková: Řád, energie, světlo (do 28. 2.)
Sokolská 15: Šangri-la – ztracený ráj v centru Olomouce (do března 2014)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Green Bar: Jana Látalová: Čtverce, kruhy a květy života – prodejní výstava (do 31. 3.)

VELKÁ BYSTŘICE

Galeriezet: Mike Esson: Podzimní výbušnost (do 19. 3.)

LITOVEL

Muzeum: Střeň – obec Mikroregionu Litovelsko (do 27. 4.), Litovelská řemesla 1. poloviny 20. století – stálá expozice

ŠTERNBERK

Expozice času: Romský svět dětí z Jilora – výstava (do 16. 2.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Památná místa Moravy a Slezska (do 23. 2.)
Šatlava: Hospodářská privilegia města Uničova z konce středověku (do 16. 3.)
Muzeum baroka: Sochy Ondřeje Schweigela – čtyři restaurované sochy z dílny brněnského barokního mistra (do 28. 2.)

OSTATNÍ

OLOMOUC

Divadlo na cucky: Open Mic na cucky (19.30)