KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Dlouhá cesta dolů (21.20), Justin Bieber´s Believe (14.00, 16.00, 18.00), Pojedeme k moři (16.50, 18.40, 20.30), Rio 2 (14.45), Rio 2 3D (13.40), 10 pravidel jak sbalit holku (15.20, 17.20), Captain America: Návrat prvního Avengera (15.40, 18.20), Captain America: Návrat prvního Avengera 3D (14.20, 17.00, 19.40, 20.20), Grandhotel Budapešť (19.20), Noe (20.00), Noe 3D (15.00, 17.40, 21.00), Zvonilka a piráti (13.40)

CineStar: Captain America: Návrat prvního Avengera 3D - dabing (14.40), Rio 2 3D (15.50), 10 pravidel jak sbalit holku (16.20), Captain America: Návrat prvního Avengera - dabing (19.40), Captain America: Návrat prvního Avengera – titulky (17.30), Dlouhá cesta dolů (19.10, 21.20), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (15.10), Justin Bieber´s Believe (14.20, 18.00), Noe – titulky (20.10), Pojedeme k moři (18.30, 20.15), Rio 2 (14.50, 17.00), Vášeň mezi řádky (20.40), Zvonilka a piráti (15.00), FEBIO: Láska, soudruhu! (17.30), Padělatel (17.30), Velmi neklidné léto (20.00), Yves Sait Laurent (20.00)

Metropol: AFO: Bitevní pole (10.00), Tajemství v kostech-Hon na černou smrt (13.00), Opravení-science/fiction vylepšení těla (16.00), Zahájení/Poslední útes 3D (19.00), Kosmos: Břehy kosmického oceánu (21.00)

Galerie U Mloka: Akademia film Olomouc 2014: Dobrodružství tropické ekologie (14.00), Jak funguje paměť (17.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Wagner gala (19.00)
Divadlo Tramtarie: Romance pro křídlovku (19.30)

KLUBY

OLOMOUC

U-klub: 31. narozeniny U-klubu (21.00)
Jazz Tibet Club: Her name is Calla (UK) + Flash the Readies (20.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie U Mloka: Radana Chocholoušová a Petr Dvořáček: Arborealita (do 28. 4.)
Galerie Anděl: Klapkaři podruhé (do 30. 4.)
Galerie Mona Lisa: Olbram Zoubek: Tisky, reliéfy, sochy (do 10. 5.)
Galerie města Olomouce: Salon 2014 (do 3. 5.)
Galerie Caesar: Milan Kunc: Zlaté obrazy (a sochy) (do 30. 4.)
Galerie Patro: Radoslav Bartoš a Petr Čoček: Dolomity 2014 (do 26. 4.)
Galerie 1499: Taková celá náladová (do 7. 5.)
Galerie Café Amadeus: Matěj Třešňák: Yes, it happened (do 8. 6.)
Muzeum moderního umění: Ludmila Padrtová – První dáma české abstrakce, dílo 1951–2013 (do 20. 4.), Hommage á Kája Saudek – retrospektiva krále českého komiksu (do 18. 5.)
Vlastivědné muzeum: Lubomír Bartoš: Křížová cesta, Portréty (do 27. 4.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Vlastivědné muzeum, sál Václava III.: Kouzlo starých map (do 27. 4.)
Arcidiecézní muzeum: Gotické madony na lvu (do 11. 5.)
Křížová chodba kostela sv. Michala: O životě s nemocí motýlích křídel – fotografie (do 30. 4.)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Dům armády: Nejdelší noc – 21. srpen 1968 (do 30. 4.)
Kavárna divadelního klubu: Dny umění nevidomých na Moravě: Jonathan Huxley: Obrazy (do 30. 4.)
Veteran Arena: Jedinečné muzeum historických automobilů, motocyklů a techniky (do 30. 11.)

VELKÁ BYSTŘICE

Galeriezet: Zdeněk Šplíchal: Komunikace v reálném čase (do 22. 5.)

HORKA NAD MORAVOU

Sluňákov: Co vyprávěl list stromu (do 1. 5.)

LITOVEL

Muzeum: Střeň – obec Mikroregionu Litovelsko (do 27. 4.)
Malý sál Záložny: Arabela (do 24. 4.)
Výstavní síň Městského klubu: Silvie Forsyth: Obrazy (do 30. 4.)
Koncertní sál Městského klubu: Prodejní velikonoční výstava (do 19. 4.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Jára Cimrman, světoběžník a vynálezce (do 24. 4.)
Šatlava – muzeum vězeňství: Donucovací pracovna – Jak se předl len (do 27. 4.)

OSTATNÍ

OLOMOUC

Centrum pohybu: Terapie tancem (14.00)
Bounty Rock Café: Black Sabbath Dio Tribute (20.00)
Kostel sv. Michala: Koncert Wallingerova kvarteta (19.00)
Dóm sv. Václava: Festivalový koncert (19.00)