KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: Captain America: Návrat prvního Avengera (13.40, 16.20, 19.00, 21.40), Captain America: Návrat prvního Avengera 3D (14.40, 15.20, 17.20, 20.00, 20.40), Noe (15.40, 20.20), Noe 3D (14.20, 18.00, 19.40), 10 pravidel jak sbalit holku (13.10, 15.10, 17.10, 19.20, 21.20), Pompeje 3D (17.00), Grandhotel Budapešť (18.20), Zvonilka a piráti (13.30)

CineStar: Captain America: Návrat prvního Avengera 3D - dabing (14.30, 17.15), Captain America: Návrat prvního Avengera 3D – titulky (14.40, 20.00), Noe 3D – dabing (20.30), Zvonilka a piráti 3D (15.40), (Ne)zadaní (19.20), 10 pravidel jak sbalit holku (14.40, 16.50, 19.00, 21.00), 300: Vzestup říše (21.20), Babovřesky 2 (17.00), Captain America: Návrat prvního Avengera - dabing (15.30, 16.30), Captain America: Návrat prvního Avengera – titulky (18.15, 21.00), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (14.20), Fair Play (19.50), Need for Speed (21.30), Noe – dabing (15.15), Noe – titulky (18.00), Velká oříšková loupež (15.00), Yves Saint Laurent (20.45)

Metropol: Ona (17.30), Grandhotel Budapešť (20.00)

UNIČOV

Kino: Zvonilka a piráti 3D (18.00)

SENICE NA HANÉ

Panorama: Křídla Vánoc (20.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Falstaff (19.00)
Divadlo hudby: Královny (19.30)

KONCERTY, KLUBY

OLOMOUC

Bounty Rock Cafe: Cimrmanovo torzo (20.00)
Kapucínský kostel Zvěstování Páně na Dolním náměstí: 7 slov: Josef Somr – umělecký přednes a Jaroslav Tůma – varhany (19.00)
Club Varna: Show 2 s Leošem Marešem (22.00)
S-cube: Harlej
Club Belmondo: DJ Sucowach vs Badboys (22.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie Anděl: Klapkaři podruhé (do 30. 4.)
Galerie Mona Lisa: Olbram Zoubek: Tisky, reliéfy, sochy (do 10. 5.), vernisáž se uskuteční netradičně až 5. 4. v 17 hodin
Galerie města Olomouce: Salon 2014 (do 3. 5.)
Galerie Caesar: Milan Kunc: Zlaté obrazy (a sochy) (do 30. 4.)
Galerie Patro: Radoslav Bartoš a Petr Čoček: Dolomity 2014 (do 26. 4.)
Galerie 1499: Taková celá náladová (do 7. 5.)
Muzeum moderního umění: Prodloužená středa v muzeu (10.00 až 20.00), Ludmila Padrtová – První dáma české abstrakce, dílo 1951–2013 (do 20. 4.), Hommage á Kája Saudek – retrospektiva krále českého komiksu (do 18. 5.)
Vlastivědné muzeum: Lubomír Bartoš: Křížová cesta, Portréty (do 27. 4.), Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Vlastivědné muzeum, sál Václava III.: Kouzlo starých map (do 27. 4.)
Arcidiecézní muzeum: Gotické madony na lvu (do 11. 5.)
Křížová chodba kostela sv. Michala: O životě s nemocí motýlích křídel – fotografie (do 30. 4.)
Sokolská 15: Šangri-la – ztracený ráj 
v centru Olomouce (do 6. 4.)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Dům armády: Nejdelší noc – 21. srpen 1968 (do 30. 4.)
Kavárna divadelního klubu: Dny umění nevidomých na Moravě: Jonathan Huxley: Obrazy (do 30. 4.)

VELKÁ BYSTŘICE

Galeriezet: Zdeněk Šplíchal: Komunikace v reálném čase (do 22. 5.)

LITOVEL

Muzeum: Střeň – obec Mikroregionu Litovelsko (do 27. 4.)
Malý sál Záložny: Arabela (do 24. 4.)
Výstavní síň Městského klubu: Silvie Forsyth: Obrazy (do 30. 4.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Cesta do neznáma (do 4. 4.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Jára Cimrman, světoběžník a vynálezce (do 24. 4.)
Šatlava – muzeum vězeňství: Donucovací pracovna – Jak se předl len (do 27. 4.)

OSTATNÍ

OLOMOUC

Na Šantovce: Cirkus Berousek (do 6. 4.)