KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: 300: Vzestup říše 3D (13.00, 15.05, 17.10, 19.15, 21.20), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana 3D (13.35), Velká oříšková loupež 3D (13.40), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (14.50), 300: Vzestup říše (15.50, 21.15), Fair Play (19.30), Vampírská akademie (16.50, 19.00), Lego příběh (13.55), Kandidát (17.20), Non-Stop (21.10), Památkáři (18.00, 21.30), Velká oříšková loupež (15.30), Babovřesky 2 (14.00, 16.10, 18.20), Dědictví aneb Kurva se neříká (15.40, 17.50), Vejška (20.30), Vlk z Wall Street (20.00)

CineStar: 300: Vzestup říše 3D (14.15, 18.45, 21.00), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana 3D (14.00, 16.30), Gravitace 3D (20.15), 300: Vzestup říše (15.30, 17.45, 20.00), Angelika (16.00), Babovřesky 2 (16.10, 18.30, 20.50), Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (14.50, 17.00), Fair Play (15.40, 17.50, 20.00), Kandidát (21.30), Non-Stop (21.00), Památkáři (18.30), Vampire Academy (15.15, 19.15), Velká oříšková loupež (14.00)

Metropol: Babovřesky 2 (17.30)

KLUBY

OLOMOUC

Club Varna: Československá soc. party (22.00)
Jazz Tibet Club: Tata Boys akusticky (20.00)

DIVADLA

OLOMOUC

Moravské divadlo: Romeo a Julie (19.00)
Divadlo na cucky: Improliga: Improvizační zápas k oslavě MDŽ (19.30)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie Anděl: Hassen Drici: Linie a barvy (do 31. 3.)
Galerie U Mloka: Olomoucké děvy (do 31. 3.)
Galerie Mona Lisa: Zdeněk Burian (do 29. 3.)
Galerie Caesar: Strom – pocta Jindřichu Pruchovi (do 27. 3.)
Galerie Patro: Malířská škola Jana Stratila II. (do 29. 3.)
Galerie města Olomouce: Čtvrtý rozměr (do 31. 3.)
Galerie 1499: Jiří Dosy Dosoudil: Tenká, Černá, Tlustá (do 13. 3.)
Café Amadeus: Szymon Szceśniak: Útěk do divočiny (do 30. 3.)
Galerie Labyrint: Jubilejní výstava (do 26. 3.)
Café ´87: Beatlemánie na Hané (do 3. 4.)
Muzeum moderního umění: Ludmila Padrtová – První dáma české abstrakce, dílo 1951-2013 (do 20. 4.), Centrální přitažlivost – středoevropská grafika 
2. poloviny 20. století (do 31. 3.), Hommage á Kája Saudek – retrospektiva krále českého komiksu (do 18. 5.)
Vlastivědné muzeum: Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice
Vlastivědné muzeum, sál Václava III.: Poklady starého Egypta – sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského (do 15. 3.), Kouzlo starých map (do 27. 4.)
Vědecká knihovna: Pěkně od začátku
– výstava plakátů a knih pražského Goethe-Institutu představuje německy psané knihy pro děti a mládež (do 24. 3.)
Arcidiecézní muzeum: Gotické madony na lvu (do 11. 5.)
Sokolská 15: Šangri-la – ztracený ráj 
v centru Olomouce (do března 2014)
Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)
Green Bar: Jana Látalová: Čtverce, kruhy a květy života – prodejní výstava (do 31. 3.)

VELKÁ BYSTŘICE

Galeriezet: Mike Esson: Podzimní výbušnost (do 19. 3.)

DRAHANOVICE

Černá věž: Ojedinělá stavební památka na střední Moravě – stálá expozice

LITOVEL

Výstavní síň Městského klubu: XXIII. Mikolovské nálady (do 28. 3.)
Muzeum: Střeň – obec Mikroregionu Litovelsko (do 27. 4.)

UNIČOV

Šatlava: Hospodářská privilegia města Uničova z konce středověku (k vidění do 16. 3.)

ŠTERNBERK

Expozice času: Cesta do neznáma – výstava (do 4. 4.), Kuky se vrací (do 31. 12.)