KINA

OLOMOUC

Premiere Cinemas: 47 róninů 3D (15.00), Hobit: Šmakova dračí poušť 3D (16.00), Herkules: Zrození legendy 3D (13.15), 12 let v řetězech (20.15), Herkules: Zrození legendy (16.35, 18.25), Špinavý trik (20.00), Vejška (14.10, 15.30, 16.20, 18.10, 19.00, 20.50), Hobit: Šmakova dračí poušť HFR 3D (13.20), Vlk z Wall Street 4K (13.50, 17.10, 19.40, 20.30), Ledové království (14.20), Něžné vlny (13.30, 17.30, 19.30), Nymfomanka, část I. (21.30), Walter Mitty a jeho tajný život (17.20)

CineStar: Herkules: Zrození legendy 3D (14.00, 16.00), 47 róninů (15.50), Herkules: Zrození legendy (18.40), Ledové království (14.15), Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (14.00), Něžné vlny (14.50, 17.00, 19.10, 21.20), Nymfomanka, část I. (17.50), Nymfomanka, část II. (20.30), Paranormal Activity: Prokletí (21.40), Špinavý trik (17.30, 20.15), Vejška (14.40, 16.40, 18.00, 20.00, 20.40), Vlk z Wall Street (14.10, 16.30, 18.20, 20.00), Zlodějka knih (17.45, 15.15)

Metropol: Křídla Vánoc (14.00), Něžné vlny (17.30), Listování - Inferno (20.30)

DIVADLO

OLOMOUC

Moravské divadlo: Netopýr (19.00)

Divadlo hudby: Královny (19.30)

Divadlo Tramtarie: Bohyně z města hříchu (19.30)

Divadlo na cucky: Červená Karkulka (19.30)

KLUBY

OLOMOUC

Jazz Tibet Club: Big Band ZUŠ Iši Krejčího (20.00)

GALERIE, VÝSTAVY

OLOMOUC

Galerie Mona Lisa: Jiří Načeradský: Éros přichází v lednu (do 22. 2.)

Galerie Rubikon: Ondřej Kočár: výstava k životnímu jubileu autora (1. 2.)

Galerie U Mloka: Jaromír Tenzo Krátký – 6303i (do 3. 2.)

Café 87: Manos – ochočení divoši (do 5.  2.)

Café Amadeus: Szymon Szceśniak: Útěk do divočiny (do 30. 3.)

Muzeum moderního umění: Století relativity II – výtvarné umění 1947 – 2000

Galerie Patro: Generace (do 1. 2.)

Muzeum umění: Centrální přitažlivost – středoevropská grafika 2. poloviny 20. století (do 31. 3.)

Vlastivědné muzeum: Příroda Olomouckého kraje; Olomouc – patnáct století města, Olomoucká univerzita /Universitas Olomucensis – stálé expozice, Od kolébky do hrobu – mezníky života – nová stálá expozice

Vlastivědné muzeum, sál Václava III.: Poklady starého Egypta – sbírka Josefa Ferdinanda Habsburského (do 15. 3., expozice v sále sv. Kláry – do 26. 1.)

Divadlo hudby: Eleonora Pražáková: Řád, energie, světlo (do 28. 2.)

Sokolská 15: Šangri-la – ztracený ráj v centru Olomouce (do března 2014)

Křížkovského 5: (Ne)viditelná Olomouc (do 31. 1. 2015)

Vědecká knihovna: Lenka Čočková – Ohlédnutí (do 29. 1.)

Green Bar: Jana Látalová: Čtverce, kruhy a květy života – prodejní výstava (do 31. 3.)

DRAHANOVICE

Černá věž: Ojedinělá stavební památka na střední Moravě – stálá expozice

LITOVEL

Muzeum: Střeň – obec Mikroregionu Litovelsko (do 27. 4.), Litovelská řemesla 1. poloviny 20. století – stálá expozice

ŠTERNBERK

Expozice času: Romský svět dětí z Jilora – výstava (do 16. 2.), Kuky se vrací (do 31. 12.)

UNIČOV

Městská galerie: Památná místa Moravy a Slezska (do 23. 2.)

Šatlava: Hospodářská privilegia města Uničova z konce středověku (16. 3.)

Muzeum baroka: Sochy Ondřeje Schweigela (do 28. 2.)

OSTATNÍ

OLOMOUC

Moravská filharmonie: 3. abonentní koncert cyklu B: Pianissimo (19.00)