Návštěvníky čeká technicky nejnáročnější, ale divácky vděčné pódium umístěné uprostřed stadionů. Série sedmnácti koncertů začne 2. března v Břeclavi a skončí 29. dubna v Olomouci.

„Na Turné 2011 se mimo kapely a managementu podílí desítky dalších osob, jen jako technický personál jede více než padesát lidí,“ uvedla Marcela Kočandrlová z české pobočky vydavatelské společnosti EMI.

Dodala, že celou show bude převážet deset kamionů, dodávky, osobní auta a speciální vůz pro technický personál. Podle managementu skupiny bude pro zavěšení celé scény a zvuku zapotřebí dvaapadesát zdvihacích motorů.

„Po nominaci skupiny Kabát nejmenovaným hudebním časopisem na průser roku s sebou vezeme blicí pytlíky a toaletní papír pro příchozí, nepřeberné množství medikamentů a několik rehabilitačních sester. Pro případy trudomyslnosti vezeme již odzkoušený míč a kompletní beletrii Danielle Steelové,“ napsala kapela ve své tiskové zprávě.

Koncert od čtyř stovek

Vstupné na koncerty se pohybuje od 390 do 590 korun.

„Ceny vstupenek si hlídáme, chceme držet nejlevnější lístky na 390 korunách, i to je pro spoustu lidí hodně peněz,“ řekl před časem manažer kapely Radek Havlíček.

Největší koncert jarní šňůry se uskuteční 21. dubna v pražské O2 areně, kde kapela převezme diamantovou desku za více než milion celkem prodaných nosičů.

Také u alba Banditi di Praga se předpokládalo, že dosáhne rekordních prodejů. Skutečnost však předčila očekávání a za dva měsíce se ho podle Kočandrlové prodalo přes jedenasedmdesát tisíc kusů.

Koncerty Kabátu jsou hojně navštěvované. Na turné Dole v dole přišlo v roce 2004 sto devadesát tisíc lidí, zatím na poslední turné Corrida dvě stě čtyřicet tisíc návštěvníků. Skupina, která již dvě desetiletí hraje ve stejné sestavě, vystupuje v posledních letech jen velmi sporadicky.

Například v roce 2009 uspořádala jediný koncert. Na něj však na pražský Vypich přišlo šedesát tisíc lidí, více než na pražský koncert Madonny. Loni v červenci kapela zahrála pro třicet tisíc diváků v Malé Skále na Jablonecku na festivalu Benátská noc.