Než pustí do světa své další album, hodlá na něm podle svých slov pracovat asi dalších jedenáct let.

Oslavil jste 55 narozeniny. Je pro vás věk jen číslo nebo to prožíváte intenzivněji?
Tyhle věci vůbec neřeším. Kdyby mne na to někdo neupozornil, ani si toho nevšimnu.

Mládí a studium jste strávil v Olomouci. Je zde nějaké místo, které máte v oblibě?
V Olomouci mám hned několik oblíbených míst. Jedním z nich je určitě okolí městské části Neředín. Rád vzpomínán také na kameny u altánu u Michalského výpadu, s nimiž mám spojeno mnoho vzpomínek z dětství a mládí.

Během vašeho působení zde jste složil hudbu k řadě inscenací v Moravském divadle, ale neuměl jste noty. Jak jste to dělal?
Naštěstí po mně chtěli jen hotové nahrávky.Aranžoval jsem a všechno nahrával s pomocí kláves a kytar do počítače. Do divadla jsem potom vždycky odevzdával hotovou scénickou hudbu nebo podklady pod pěvecká čísla.

Je velký rozdíl komponovat písně na desku a hudbu pro divadlo?
Skládání písní je spontánní záležitost, která není omezená časem. Píseň mě může napadnout kdekoliv, bez ohledu na jakoukoliv činnost. Kdežto skládání pro divadlo je sice příjemné, ale je to přece jenom práce.

Na konci osmdesátých let jste byl na vrcholu. Pořadatelé si vás podávali z ruky do ruky. Nevzpomínáte na to s nostalgií?
Ani trochu. Tenkrát mě hraní přestalo bavit. Hrál jsem pořád totéž, připadal jsem si neupřímně. Proto jsem v roce 1988 přestal vystupovat a šel topit do kotelny na Filozofické fakultě v Olomouci. Byl jsem šťastný, když mě tam pochválili třeba za dobře uklizený dvůr.

V jednom rozhovoru jste řekl, že máte fobii z lidí. Jak tedy zvládáte vystupování před publikem?
Je to lepší, čím víc lidí je na síti, tím raději vidím ty v reálu.

Na koncerty si vozíte tři kytary. Proč tři?
Můj koncert není žádná pastva pro oči, takže občasná změna nástroje působí proti tomu jako obzvláště výpravná a rafinovaná show.

Za chvíli to bude rok od vydání vašeho posledního alba Vzduchoprázdniny. Uvažoval jste, že byste začal pracovat na další desce?
Rád bych do svých 66 let stihl ještě aspoň jednu desku. Denně se s tímto přáním nad ránem budím, než zase vzápětí usnu.