Bounty Rock Café Open Air
PROGRAM a WEB 

To jsou zážitky připravené pro návštěvníky jednodenního festivalu Bounty Rock Cafe Open Air v sobotu 14. června v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.

Rocková událost sezony chystá pro návštěvníky to nejlepší, co současná česká i světová hudební scéna nabízí.

První velkou specialitou festivalu bude jediné letošní rockové vystoupení Dana Bárty s kapelou Alice. Podle zpěváka se Alice na pódiu sejde dokonce po více než dvou letech.

„S Alicí jsme nehráli hodně dlouho. Naposledy v dubnu 2012. Takže po dvou letech to bude takový sraz třídy v Olomouci. Neměli by chybět hlavně ti, kteří si nás pamatují a chtějí to znovu zažít," řekl ke koncertu Dan Bárta.

Supergroup s Pavlíčkem i Dragounem

Zlatým hřebem mezi domácími kapelami bude formace Česká supergroup, v níž se sejdou ti nejlepší tuzemští hudebníci Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Miloš Meier, Vladimír Guma Kulhánek, Roman Dragoun a Jan Hrubý.

Původně měla kapela zahrát pouze jeden výjimečný koncert, ale ohlasy fanoušků je přiměly, aby vyrazili na exkluzivní turné a jednou z jejich zastávek bude právě Olomouc.

„Supergroup.cz hrají domácí klasiku od skupin Stromboli, Progres 2, Futurum a ETC. Česká rocková špička nabídne též skladby z repertoáru Free, Deep Purple, AC/DC či Led Zeppelin," uvedl organizátor festivalu Dušan Neumann s tím, že rockery jistě potěší i to, že na festivalu vystoupí zároveň Olomoucká supergroup, složená z lektorů Olomouckého hudebního institutu.

Kvarteto českých kapel doplní ještě Hudba Praha s Michalem Ambrožem, která má po třiceti letech stále stejný drajv a dokáže přivést diváky do varu. „Zahrajeme vám repertoár z největších pecek," vzkázal Michal Ambrož.

To nejlepší z Jethro Tull

Absolutním vrcholem festivalu bude vystoupení legendární kapely Jethro Tull s Ianem Andersonem.

Slavná kapela zahrála už před dvěma lety na hradě Helfštýn v rámci turné zaměřeného na album Thick As A Brick.

Podle Dušana Neumanna však zahrají Jethro Tull v Olomouci úplně jiný repertoár.

„Hráli tam se smyčcovým doprovodem a byly to vesměs poslechové věci, které by se na náš festival ani nehodily. Tentokrát to bude úplně jiné, přijedou totiž s turné Best Of a zazní největší hity, takže si přijdou na své opravdoví fajnšmekři," láká pořadatel.

Festival otevře ve 14 hodin domácí formace Olomoucká supergroup a kromě skvělé hudby čeká na návštěvníky také vynikající atmosféra a perfektní nazvučení. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketstream nebo v Bounty Rock Cafe. Lístek v předprodeji stojí 800 korun, v den koncertu 990 korun.

Rozdáváme 6 lístků na Jethro TullSoutěžte s Olomouckým deníkem o 3 x 2 vstupenky na festival Bounty Rock Café Open Air, jehož největší hvězdou jsou letos legendární Jethro Tull.
Akce se koná v sobotu 14. června v Korunní pevnůstce v Olomouci.
A co musíte pro výhru udělat?
Stačí odpovědět na otázku, jaké národnosti je frontman skupiny Ian Anderson.
Své tipy posílejte na e-mailovou adresu: katerina.ilgnerova@denik.cz do pondělí 9. června do 10 hodin.
Vstupenky získají první tři správně tipující.
Výherci budou kontaktováni redakcí. Soutěž se řídí pravidly Deníku.