„Z pohledu pořadatelů a organizátorů byl první ročník maximálně úspěšný. Myslím si, že jsme laťku nasadili poměrně vysoko, a to kvalitním výběrem jak doprovodné muziky a kapel, tak i špičkou pouličních a loutkových divadel,“ uvedla organizátorka Ječmínkova království Tamara Hegerová z olomouckého magistrátu.

I návštěvnost byla podle Hegerové výborná. „Jsme spokojeni s návštěvností všech akcí. Jak divadla, tak i doprovodné koncerty byly navštěvovány hojně, dokonce i večerní představení, zvlášť v kostele Svaté Kateřiny, což byl takový náš experiment,“ uvedla. Protože byl letošní první ročník Ječmínkova království úspěšný, ve stejném duchu by chtěli pořadatelé divákům představit i ročník příští.

„Model, jaký jsme letos vymysleli, je to pravé ořechové, takže bychom v podstatě chtěli pokračovat v tom, co jsme letos vymysleli. To znamená loutková divadla a divadla pro děti přes den, večerní divadelní představení pro dospělé a prokládat to muzikou, což je zpestření festivalu a dělá to z něj multižánrovou přehlídku, nadupanou na dobrá divadla a hudbu,“ dodala Tamara Hegerová.