Své miniturné zahájil minulý týden v Českých Budějovicích, dnes večer zavítá do olomouckého Jazz Tibet Clubu. Koncert začíná ve 20 hodin.

„V repertoáru kapely je mainstream, latina, funky, jazz〜rock, fusion, prosazuje se i vlastní tvorba. Mladá formace působí na české jazzové scéně jako čerstvý vítr. Hned první koncert odehrála jako předkapela legendárního Laca Decziho a Celully New York při jedné jejich zastávce na turné po Česku,“ popsal Jiří Švéda z pořádající agentury Art Brno.

Jazz Mistake doposud vystupovali v českých klubech a na žánrových festivalech (Jazz na konci léta), ale podívali se i do zahraničí (Budapešť, Berlín) Vloni vydali debutové album Kocour v kuchyni. Jedenáctiskladbová kolekce je dílem kytaristy Jana Dolejše a saxofonisty Václava Greifa.

Projekt Jazz do regionů oslaví zanedlouho dva roky svého trvání. Pro jarní část vybrali organizátoři osm kapel z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska, které do konce května zavítají postupně do třinácti českých a slovenských měst.