Jarní sezona začíná v U-klubu v pondělí, na svatého Valentýna, kdy tu Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva oslaví dvacet let své hudební historie.

Ještě tento týden přijede ve středu zahrát Radim Hladík s Blue Effectem.

V únorovém programu najdou návštěvníci klubu jednu z nejskotačivějších českých kapel Sto zvířat.

„Zvířata jsou skáčkovou bombou a moc se na ně těšíme. Kvalitu kapely dokládá i fakt, že už dvacet let cestuje úspěšně po pódiích v celé České republice. A protože se chceme o naše návštěvníky postarat po celý večer, tak po koncertě připravujeme afterparty,“ uvedl provozovatel klubu Leo Friedl.

Kvalitní hudba koneckonců zaplní „účko“ i v březnu, kdy kapely Garage a Plastic People of the Universe připomenou osobnost Mejly Hlavsy.

Přijede ale i Radůza, a to dokonce poprvé s kapelou, tento koncert pořádá U-klub v Redutě.

„Bezpochyby velice zajímavou hudební událostí bude i koncert Dana Bárty a Dary Rolins, kteří na koncertě vzpomenou i na projekt Sexy Dancers,“ upřesnil Friedl a dodal, že se v březnu znovu objeví i kapela N.O.H.A.

„Tato formace tu bude podruhé a na její první koncert musíme pořád vzpomínat, protože to bylo něco neuvěřitelného a bavil jak hudebníky, tak návštěvníky klubu,“ uvedl provozovatel.

Další návštěvy, které do prostoru mezi vysokoškolskými kolejemi na jaře přijedou, nesou jména Mňága a Žďorp či Horkýže slíže. S novým albem přijedou United Flavour nebo Sunshine a zahrají tu i UDG, Monkey Business nebo Vlasta Redl, který s kapelou jarní část sezóny uzavře.

„Bude toho hodně a chceme, aby si z našeho hudebního programu vybral každý,“ říká Friedl, který je zatím s návštěvností první podzimní části sedmadvacáté sezony spokojený.

„Na podzim si třeba návštěvníci pochvalovali koncert Jany Kirschner a Tomáše Kluse,“ dodal Friedl s tím, že doufá, že se nabídka klubu dočká kladných ohlasů i na jaře a že si lidé najdou čas do klubu zajít.

Program organizátoři ušili na míru širokým věkovým kategoriím.

„Během roku odehrajeme přibližně čtyřicet koncertů. Snažíme se o to, aby sem jezdily jednak kapely s již vybudovaným jménem a posluchačskou základnou, ale také něco nového, jako je třeba kapela N.O.H.A. Nechceme zkrátka, aby se dobrá muzika Olomouci vyhýbala. Kromě toho je prostor klubu využíván i pro mnohé jiné akce, jako jsou třeba plesy a podobně,“ dodal Leo Friedl.

Vybrané akce U-klubu

14. února 2011
Robert Křesťan a Druhá tráva
Turné k 20. výročí kapely – bluegrassové legendy, která zásadně promluvila do historie žánru u nás. Vstupné: 180 Kč předprodej, na místě 220 Kč. Jednotné vstupné na sezení.

16. února 2011 20:00
Radim Hladík & Blue Effect
Bigbítová legenda a kytarový mág opět na pódiu U-klubu: UNPLUGGET! Geniální kytarista ve spojení s drivem kapely skvělých muzikantů je zárukou kvalitního hudebního zážitku. Vstupné jednotné na stání, ceny lístku v předprodeji 180 Kč, na místě 220 Kč.

21. února 2011 20:30
Jarret (Liberec) + support Bujabéza Olomouc

Dvojkoncert výtečných kapel. Jarret = folkrocková pecka, jejíž tvorba sahá často daleko za pomyslné hranice žánru. Domácí Bujabéza hraje živou hudbu inspirovanou folklórními kořeny.

23. února 2011 20:00
Sto zvířat: super ska

Koncert přeložený z listopadu loňského roku. Po koncertě AFTERPARTY v rytmu SKA, od soumraku do úsvitu! Vstupné jednotné na stání, předprodej: 180 Kč, na místě: 220 Kč.

24. února 2011 20:30
PRVÁCI UP, PŮLÍME!!!
AKCE PRO VŠECHNY, PŘEDEVŠÍM PRO PRVÁKY UP. Jsi prvním rokem na UP v Olomouci, tak právě pro Tebe je tato akce! Chceš poznat další nové přátele, skvěle se pobavit před rozjezdem letního semestru a navštívit nejstarší studentský klub v Olomouci? Stačí udělat dva kroky. V prvé řadě si poznač datum a pak už jen stačí přijít.

3. března 2011 19:30
Garage + Plastic People of the Universe
Společný koncert dvou legendárních kapel k nedožitým 60. narozeninám Mejly Hlavsy. Předprodej POUZE v IC, podloubí radnice, Horní náměstí Olomouc od 1. 2. a před koncertem ve večerní pokladně U-klubu!

7. března 2011 19:00
Radůza v Redutě
A s kapelou! Předprodej POUZE v IC, podloubí radnice, Horní nám. Olomouc od 7. února do vyprodání, na baru U-klubu vstupenky (studentská sleva ISIC na stání balkon – 200,-Kč)! Vstupenky také v síti www.ticketstream.cz od 9. února.

9. března 2011 20:00
Mňága a Žďorp
Předprodeje na Mňágu od 21. února, v síti www.ticketstream.cz v sekci kluby i dříve.

10. března 2011 20:00
Dan Bárta & Illustratosphere + Dara Rolins
Exkluzivní koncert, na kterém zazní také písně z hudebního projektu Sexy Dancers + nové aranže skladeb kapely Illustratosphere! Předprodeje www.ticketstream.cz již nyní. Předprodeje obvyklé v Olomouci od 14. února do vyprodání!

14. března 2011 19:00
Tajemství pouště–diashow
Netušené krásy amerického jihozápadu v diashow manželů Kateřiny a Miloše MOTANI. Jako nejlepší přednáška oceněno Cenou cestovatelů Hanzelky a Zikmunda na festivalu CESTY 2006. Více info na www.motani.eu.

16. března 2011 20:00
Sunshine – nová deska!

17. března 2011 21:00
N.O.H.A.
Minerva a spol. zase s námi! www.n-o-h-a.de

24. března 2011 20:00
Horkýže slíže + support: Cocotte Minute
Kuko a ostatní „chalani“ míří do Ú-čka!

28. března 2011 20:00
Karel Plíhal – recitál
Stálice folkové scény i našeho programu opět na jemu důvěrně známém pódiu. Předprodeje obvyklé od 14. března do vyprodání!

31. března 2011 21:00
United Flavour – nové album!
Máme slabost pro zpěvačky ze Španělska! Čtrnáct dní po koncertě kapely N.O.H.A. s Minervou se k nám vrací zpívat extatická charismatická zpěvačka Carmen s United Flavour!

Více na www.u-klub.cz