„Budeme hrát novinky, ale samozřejmě i staré věci, které si lidi žádají, každopádně úplně jiné písničky než na mém tradičním Vánočním turné – daleko víc směrem k rock and rollu," uvedl Ledecký.

Ten se do Olomouce prý nedávno málem přestěhoval.

„Shodou okolností jsem hrál v Olomouci na kongresu pediatrů před třemi týdny. Kongres pediatrů zní dost komisně. Ale skrývala se za tím tak neuvěřitelná sestava krásných doktorek a sestřiček, že jsem málem zatoužil stát se dětským pacientem. Přemlouvaly mě, abych zůstal v Olomouci. Navždy. Málem se jim to povedlo," vysvětlil s úsměvem.

Na koncerty se Ledecký hodně těší.

„Musím říct, že ze všech disciplín, které dělám, ať už to je psaní muzikálů nebo písniček, mě živé koncerty baví ze všeho nejvíc. V situaci, kdy se trh s prodejem nosičů zhroutil, přestal být tím nejpodstatnějším, o co se kapely mohou opírat, je dobře, že možností zahrát si na open-air festivalech naopak přibývá," dodal známý zpěvák.

V Olomouci si Ledecký zazpívá přímo na Horním náměstí, a to 15. 6. v 17 hodin.

Janek Ledecký má kromě koncertování ještě jednu velkou lásku – surfování. I tomu se chce v prázdninových měsících věnovat.

„Každé léto řeším stejné dilema. Chtěl bych víc hrát i víc surfovat, protože obojí mě neuvěřitelně baví. Řeším to kompromisem. Místo dvou měsíců surfuju jen měsíc, mám své oblíbené místo v Řecku, kde fouká dobrý vítr, což je v Evropě poměrně vzácnost," uzavřel Ledecký, který se ve světě populární hudbě úspěšně pohybuje již od konce osmdesátých let.