Ignácova dobrodružství připravili velkobystřičtí ochotníci už popáté. Letos v irských kulisách spojených s honbou za velrybou Moby Dickem.

„Ta, jak známo, ukousla kapitánu Achabovi nohu a on ji pak pronásledoval po všech mořích. Příběh skončil neslavně, protože byl s celou posádkou stažen do hlubin. My jsme to pojali tak, že náš Ignác Bystřický jakožto významná historická osobnost velrybu zastřelil dělem. Stal se slavným mezi všemi velrybáři i ve Velké Bystřici," přiblížil děj režisér a hlavní organizátor Hanáckého pupku světa Josef Langer.

„Jako cestovatel celý svůj život hledá centrum mezi nebem a zemí, středobod mezi východem a západem. Vždy někam vyjede a pak se zase vrátí, aby pochopil, že doma je to nejlepší a pupek světa, že je tady u nás," dodal.

Večernímu putování přihlížel zaplněný amfiteátr v Zámeckém parku. „Lidí míváme do tisícovky, což je ohromná účast. Nemáme určitý žánr, ale mícháme country, modernu, písničky, tance, scénky. Je to mix, který pobaví každého," řekl Josef Langer.

Odpoledne se o zábavu v parku postaral Ivo Batoušek se svou bubenickou dílnou pro děti a rodiče. Vpodvečer pak s kapelou Jumping Drums spustil show na pódiu. Po představení ještě zahrála kapela Marshall Malinovski.