„Je to úplně poprvé, co jsem v Husově sboru. V Olomouci žiji už dvacet let a nikdy jsem tady nebyla. Když jsem se doslechla o téhle akci, tak bylo jasné, že sem půjdu," vysvětlila důvod návštěvy Dita Buršíková.

Doplnila, že ji olomoucké památky zajímají, a když je příležitost, snaží se jí využít a nějaké navštívit. „Kostel Husova sboru se mi líbí. Oproti klasickým chrámům je to něco jiného, ale má svůj půvab," doplnila.

Kromě hlavního prostoru si příchozí mohli prohlédnout také kolumbárium, které se nachází pod kostelem a také mohli po schodech vystoupat do půdního prostoru a rozhlédnout se po krajském městě ze střechy chrámu.

„Kolem kostela jsem dlouho chodil, ale nikdy jsem nebyl uvnitř. Když jsem se o akci dozvěděl, tak jsem do Olomouce přijel a jsem spokojený," zhodnotil zase Michal z Prostějova.

Architekturu i atmosféru Husova sboru si lidé mohli vychutnat také za doprovodu duchovní hudby.

Program zakončila volná rekonstrukce kuriózního alegorického melodramatu Antonína Saletky s názvem Korunované století, jež měl v Olomouci premiéru v roce 1724 u příležitosti výročí založení Jezuitského konviktu.