Provozovatelé omezili počet koncertů na minimum a netrpělivě vyhlížejí začátek letního semestru.

„Letošní program v podstatě rozjíždíme až v polovině února, kdy skončí zkouškové období a do Olomouce se vrátí vysokoškoláci. Na leden jsme však připravili alespoň jeden koncert. Jde o již tradiční vydání pořadu Českého rozhlasu s názvem Živě, které je už šedesáté v pořadí, a u této příležitosti dorazí legenda trampské písně Miki Ryvola,“ prozradil šéf U-klubu Leo Friedl.

Akce se uskuteční příští středu 14. ledna. Koncertní sérii pak o měsíc později odstartuje Spirituál kvintet, který po delší době vymění olomoucké chrámy a kostely za pódium. Následovat budou koncerty Tomáše Kočka, -123 Min., Mňágy a Žďorp, Jablkoně či slovenských Horkýže Slýže.

Obdobný „úsporný“ režim využívá v lednu také studentský klub 15minut.

„Za tu dobu, co fungujeme, jsme si stihli ověřit, že v lednu nemá smysl pořádat nákladnější akce. Jednak z toho důvodu, že ve městě není tolik studentů, ale i proto, že lidé obecně po svátcích a silvestrovských oslavách spíše odpočívají. Zachovali jsme úterní a středeční diskotéky, v pátky a soboty pak máme na programu elektronické akce s dýdžeji, zaměřené na drum'n'bass či techno. První koncert letošního roku bude v sobotu 31. ledna patřit kapele all SKApone's z Karviné, v dalších měsících se návštěvníci mohou těšit například na Southpaw nebo Midi Lidi,“ uvedl dramaturg klubu 15minut Jan Piskač.

Rockotéky a taneční akce budou součástí lednového programu i v S-klubu. „Celkem budeme mít během měsíce asi jen šest akcí včetně premiéry prvního českého videa o FreeSkiingu. Omezený program je daný i probíhající rekonstrukcí klubu,“ svěřil se produkční Stanislav Holinka.

Koncertní nabídku v lednu alespoň trochu oživí dramaturgové Jazz Tibet Clubu.

„Samozřejmě, že jsme tradičně nižší návštěvnost v tomto měsíci brali na zřetel, ale věříme, že po všem tom vánočním shonu zájemcům o kulturu takříkajíc vyhládlo. Zahraje například F-dur Jazzband a připravili jsme koncerty zajímavého projektu Please The Trees nebo talentované místní kapely Po obědě, která našla inspiraci v tvorbě pražských Hm…,“ upozornil dramaturg Jazz Tibet Clubu Vladimír Foret.