Kde jste se setkali?
Kluci z kapely Romano Stilo mne přede dvěma lety pozvali na benefiční koncert do Bratislavy. Byl jsem z nich nadšený, protože tuhle muziku miluju a do té doby jsem neměl příležitost ji hrát. Naše společné vystoupení se moc vyvedlo a já, když jsem přemýšlel o dalším CD, rozhodl jsem se pozvat kluky na tuto desku. Gipsy Way nakonec mělo mimořádný ohlas, a tak jsem se rozhodl, že vyjedu na turné. Zatím jsou koncerty super, všude jsme měli standing ovations.

Obohacuje vás hraní s romskými hudebníky, kteří jsou pověstní svým temperamentem?
Mají jiný přístup k hraní, ale ten temperament je úžasný. Také miluju cimbál a hrát jen s cimbálem je nádherné. Ta spolupráce je moc prima, jsem rád, že jsem našel super nové kamarády, kteří skvěle hrají.

Jak jste sestavovali společný repertoár? Podle čeho jste vybírali skladby?
To bylo složité, protože písní jsou mraky, ale většinou nejsou v notách. Takže jsem se je učil například z odposlechu. Nakonec jsme vybrali super virtuózní cikánské skladby, které jsme doplnili kompozicemi z mého vlastního repertoáru.

Cimbál je prý velice složitý nástroj, pro nějž se člověk údajně „musí narodit“. Zkusil jste si na něj také zahrát?
Ano, několikrát jsem to zkusil a nezdálo se mi to tak těžké. Co je na něm složité, je hudební cítění, neboli volba různých možných harmonií, které by mne jako klasicky školeného muzikanta nikdy nenapadly.

Vaše turné navštíví pestrou směsici sálů – kulturní domy, divadla, kina, hotely. Je to asi rozdílné hraní než v koncertních síních.
To určitě. Proto také mnohé koncerty zvučíme. Máme taky světelnou aparaturu a velké plátno, na které koncert snímáme, aby měli posluchači z koncertu ještě větší požitek.

Co máte v plánu po skončení turné Gipsy Way?
Turné pokračuje až do Vánoc. Do té doby si ještě dvakrát odskočím do Francie a odehraju i jiné koncerty. Po skončení budou tedy Vánoce, takže budu trochu odpočívat. A pak se zase vrhnu do práce, měl bych jet na jaře opět do Francie, ale také do Brazílie, Japonska, ale samozřejmě budu koncertovat i u nás.