Kapele Hooverphonic se letos povedl comeback s kritikou oceňovaným albem The President Of The LSD Golf Club, který je poctou hudbě šedesátých letech.

Hudební publicisté pro svébytnou hudbu Hooverphonic vymysleli škatulku "dream pop".

„Jsou výjimeční v tom, že hrají deset let v nezměněné sestavě a za tu dobu si vytvořili svůj svébytný styl. Přesto znějí na každém novém albu jinak než na tom předchozím a mají odvahu neustále experimentovat. Živé koncerty jsou jejich silnou stránkou, mají velkou schopnost komunikovat s publikem. Klidně by mohli objíždět velké haly, ale raději hrají v klubech, kde mají kontakt s lidmi,“ zhodnotil dramaturg Vladimír Foret a současně zmínil i další hudební hosty.

„Christoph Dienz je klasicky vzdělaný skladatel, který asi před čtyřmi lety začal hrát inovativním způsobem na elektrickou citeru. Senegalci Omar Ka & Fula Band kombinují ve své tvorbě world music s evropskou hudební tradicí. Úplný závěr festivalu pak bude ve čtvrtek patřit irské písničkářce Nině Hynesové, která ve svých skladbách spojuje ženskou křehkost s výraznou osobitostí,“ popsal Foret.

Podrobný program festivalu Open Konvikt